Strona główna / Lokalne / Administracja morska pozbywa się flag Unii Europejskiej?

Administracja morska pozbywa się flag Unii Europejskiej?

Sprzed budynku Kapitanatu Portu w Świnoujściu zniknęła flaga Unii Europejskiej będącą symbolem uczestnictwa Polski w gronie demokratycznych państw. Jeden z naszych Czytelników brak flagi zauważył już kilka tygodni temu. Jednak sądził, jej nieobecność mogła być spowodowana np. wymianą na nową. Teraz już nie ma wątpliwości, że flagę ściągnięto celowo.

Foto: archiwum

Przed budynkiem Kapitanatu Portu w Świnoujściu są trzy maszty. Do tej pory na jej szczytach łopotały dwie flagi Polski oraz jedna Unii Europejskiej. Od kilku tygodni samotnie powiewa tylko flaga polska.

– Czy to znaczy, że polska administracja morska pozbywa się flag Unii Europejskiej? Gdy Polska była w głębokiej komunie marynarze wracali do ojczyzny i opowiadali rodziną i znajomym jak wygląda Europa i świat. Wszyscy wtedy pragnęliśmy wstąpić do prawdziwej Europy. Przypomnę, że w referendum za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej głosowało ponad 87 proc. mieszkańców Świnoujścia – mówi mieszkaniec.

Kapitanat Portu w Świnoujściu podlega pod Urząd Morski w Szczecinie.  Od ponad roku jego dyrektorem jest Wojciech Zdanowicz, który pracował m.in. w Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego EMSA, a część studiów odbył w Wielkiej Brytanii.

Zobacz również

Najnowszy raport z postępu prac na budowie tunelu pod Świną

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się działania przygotowawcze do montażu maszyny TBM. Montowano tzw.  łoże dla …

20 komentarzy

 1. Oj to się swinoujskie.info tym razem nie popisało… żeby zamknąć sprawę proponuję natychmiast zamieścić sprostowanie jakie otrzymaliście mailem z UM w Szczecinie…

 2. pracownik Kapitanatu Portu

  Gratuluję pięknych zdjęć Kapitanatu Portu a w szczególności wysiłku Waszego czytelnika który to robił. Zanim odniosę się do Waszego artykułu to chciałbym zaznaczyć co do to waszej wiarygodności jako dziennikarzy. Wydaje mi się iż zanim coś opublikujecie to winniście sprawdzić prawdziwość takiej informacji chyba że ten portal jest tylko portalem plotkarskim a wtedy zrozumie że tutaj istnieją inne zasady podawania wiadomości. Wasz czytelnik słusznie zauważył iz brakuje flagi Unii Europejskiej ale nie zadał sobie trudu aby zadać sobie pytanie dlaczego na środkowym maszcie tez nie ma żadnej flagi bo i po co, jego szare komórki już chyba tego nie obejmowały i przykro mi to stwierdzić ale żaden z Was dziennikarzy tez nie zadał sobie trudu zadać pytanie dlaczego tak jest, aby na pytanie odpowiedzieć ani tez dlaczego tak jest. otóż szanowni dziennikarze żebyście wiedzieli ,to z lewej strony ma wisieć flaga państwowa, w środku flaga państwowa z godłem Polski a z prawej strony flaga Unii Europejskiej. Każdy zauważyłyby iż dwa maszty są uszkodzone Gdyby Wasz informator wysiliłby się na pewien wysiłek umysłowy i przeszedłby 20 m dalej do Kapitanatu i spytałby sie dlaczego nie ma flag zapewne uzyskałby pełna informacje ale po co lepiej napisać na portal i chwalić się jakim to się jest patriotą. REASUMUJĄC, panowie dziennikarze sprawdzajcie przesyłane Wam informacje a będziecie bardziej wiarygodni. WSTYD

  • To rozumiem trzeba rozpisać przetarg na naprawę masztów?tak może za rok się uda naprawić? Nowości pracownik o rozmieszczeniu flag nie wymyślił bo na zdjęciu poniżej widać jak powinny być.Faktem jest że flag nie ma.

   • pracownik Kapitanatu Portu

    Nie trzeba przetargu Mieszkańcu tylko troszkę rozumu którego ci brakuje, zanim cos napiszesz to zapoznaj się z budowa takich masztów a wtedy może przestaniesz pisać bzdury coć wydaje ni się że jesteś stałym recenzentem na portalu iswinoujście a wtedy to wszystko tłumaczy

 3. Sami jesteście PiS-owskimi szmaciarza mi.

 4. a po co flaga uni ? wystarczy POLSKA !!!

 5. Błagam, nie naśladujcie iswinoujscie.pl (czytaj: ipudelek.pl)!!! Jakiś czytelnik – malkontent, fan tamtego pseudoportalu pisze a Wy bez wyjaśnienia ” u źródła” piszecie takie bzdury? Może pofatygowałby się ktoś z redakcji zapytać w Kapitanacie albo rzecznik UMS w czym problem?! I jak nakazuje etyka dziennikarska – przedstawić obydwie opinie (wyjaśnienie).

 6. “Gdy Polska była w głębokiej komunie marynarze wracali do ojczyzny i opowiadali rodziną i znajomym jak wygląda Europa i świat. Wszyscy wtedy pragnęliśmy wstąpić do prawdziwej Europy.” No właśnie !! Wtedy wszyscy byli zapatrzeni w Europę i wszyscy chcieli za nią podążać. Sęk w tym że ta Europa się zmieniła i dzisiaj nie warto ślepo brnąć we wszystko co oferuje zachód.

 7. Od kiedy to flaga – symbol neomarksistowskiego tworu okupującego Polskę, ma powiewać nam na znak ich dominacji nad Polakami?

 8. Paweł Wojciechowski

  A kase na drogi , chodnik i inne wazne kwestie to rozumiem daja frajerzy z EU ??? a może tak zrobić test i przywrócić ruch wizowy na granicy , zawiesić możliwość pracy na terenue EU , ograniczyć swobodny ruch osób i towarów , budowac drogi , chodniki ,kupować autobusy miejskie -za własne ? Nie cudze , płacone przez Francuza , Niemca podatki ???
  Jak uważasz ,ze flaga EU to “szmata”jedz do Rosji i przestan zatruwać powietrze …

  • Uwielbiam takich prostolinijnych gości, którzy twierdzą że UE daje pieniądze 🙂 Her Tusk wyciąga z portfela czy Frau Merkel z bankomatu z prywatnego konta ?? Francuzi dają na UE z podatków a Polacy już nie ?? Polska wpłaca do unijnej kasy pieniądze a potem uruchamia potężną machinę urzedniczą żeby te pieniądze odzyskać na – jak to napisałeś- zakup autobusów. Sprawdź ile było w Polsce cukrowni przed wstąpieniem do UE a ile było po 10 latach. Już nie pamiętasz jak polscy rolnicy wylewali mleko bo polskie krowy dawały go za dużo względem unijnych dyrektyw. Polskie stocznie upadły bo UE zabroniła pomocy państwowej, ale np. stoczni w Rostocku UE nie zabraniała ratować państwową pomocą. Limity połowów ryb, limity produkcji mięsa itd. Policz to wszystko to będziemy gadać o bilansie. Nie wspominając już o tym, że z każdego 1 euro jakie niby to otrzymujemy 85% wraca do Niemiec poprzez – jak to ująłes swobodnego przepływu towarów (i dodam jeszcze: uslug). Kolejny wspaniały argument: “Jak się nie podoba to wyjazd do Rosji”. Nieustannie zaskakuje mnie taka poddańcza natura nieustannego podążania za kimś – jak niewolnik za swoim Panem- jak nie za wschodem to za zachodem i odwrotnie. Ronald Regan, 40sty prezydent USA mówił “Odległości z Warszawy do Moskwy i z Warszawy do Brukseli są identyczne. Znak mówi, że Polska nie jest ani na wschodzie, ani na zachodzie. Polska jest centrum cywilizacji europejskiej. Wniosła rzeczywiście wiele w kształtowanie się tej cywilizacji.” Polecam to Twoim przemyśleniom zanim następnym razem będziesz chwytał się plaszyka cioci Merkel a innych wysyłał do Putina.

  • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

   Swobodny ruch przez granicę, to się nazywa Strefa Schengen Wojtusiu i miałeś prawo się tak poruszać nie w tej zlewaczonej unii zarządzaną przez komunistyczną klikę alkoholika, kretyna, idiotkę, durnia i pajaca.
   Dlaczego każesz mi iść na Wschód?
   Może lepiej sam ciśnij na zachód do Związku Socjalistycznych Republik Europejskich.
   A teraz pytanie na dziś:
   Czym się różni Rosja od unii europejskiej?
   Jeżeli lubisz być parobkiem i się poruszać w gąszczu idiotycznych nakazów i zakazów wymyślanych przez pederastów, to jedź na zachód póki jeszcze są granice otwarte

  • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

   Zaliczam ciebie Wojtusiu do jełopów, którzy myślą, ze bogactwa narodów biorą się z dotacji unijnych.
   “Wywalić grube miliony, najczęściej z Unii to łatwo, ale potem utrzymać czystość i porządek, to niestety już za dużo.”
   Po wejściu Polski do UE oraz NATO oraz w następstwie “okrągłego stołu”, według wiarygodnych danych z 2011r., doprowadzono do likwidacji ponad 380 tysięcy gospodarstw rolnych i sprzedaży za bezcen, w pierwszej kolejności obcokrajowcom, ponad 8400 strategicznych zakładów przemysłowych. – Rząd Mazowieckiego i Balcerowicza (UW) od 12.09.1989 r., rządził 16 m-cy Przygotował zbrodniczą ustawę o tzw. restrukturyzacji i prywatyzacji, która od 25 lat zabija Naród i polską gospodarkę; – Rząd Bieleckiego (KLD) od 12.01.1991 r., rządził 11 miesięcy i 11 dni. Sprzedał obcym 1209 zakładów; – Rząd Olszewskiego (ROP) od 23.12.1991 r., rządził 6 miesięcy i 18 dni. Sprzedał 1 zakład i dlatego został odwołany; – Rząd Suchockiej (UD) od 11.07.1993 r., rządził 15 miesięcy i 14 dni. Sprzedał obcym 21 zakładów; – Rząd Pawlaka (PSL) od 26.10.1993 r., rządził 16 miesięcy i 12 dni. Sprzedał 2269 zakładów; – Rząd Oleksego (SLD) od 7.03.1995 r., rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 zakładów. – Rząd Cimoszewicza (SLD) od 7.02.1996 r., rządził 20 miesięcy i 18 dni. Sprzedał 992 strategicznych zakładów; – Rząd Buzka (AWS UW) od 31.10.1997 r., rządził 47 miesięcy i 19 dni. Sprzedał 1311 strategicznych zakładów; – Rząd Millera (SLD) od 19.10.2001 r., rządził 30 miesięcy i 15 dni. Sprzedał 548 strategicznych zakładów; – Rząd Belki (SLD) od 02.05.2004 r., rządził 17 miesięcy i 29 dni. Sprzedał 477 strategicznych zakładów; – Rząd Marcinkiewicza (PiS) od 31.10.2005 r., rządził 8 miesięcy i 15 dni. Sprzedał 271 strategicznych zakładów; – Rząd Kaczyńskiego (PiS) od 14.07.2006 r. W okresie 15 miesięcy i 24 dni sprzedał 18 strategicznych zakładów, w tym 4 huty warte minimum 100 miliardów złotych za 380 milionów złotych, nie mówiąc o innych wartościach; – Rząd Tuska (PO) rządzi od 7.11.2007 r. Sprzedał 724 zakłady. Pozostało jeszcze 16 strategicznych zakładów i Lasy Państwowe. Polska utraciła prawie bezpowrotnie cały majątek narodowy, zadłużenie wynosi ponad 3 biliony

   W 2017 PIS poprzednio zaś od 1994 ze zmianami w ustawach PO ustanowił już całą Polskę Jedną
   Wolną Strefą Ekonomiczną , wolna dla korporacji , i to dla nich ściąga się imigrantów, tak jak to jest w Niemczech, CETA ma służyć korporacjom, nie zaś europejczykom.
   Trump wychwala NAFTA ile , to ona dała zysku USA, ale to korporacje zyskały nie Meksykanczycy jako niewolnicy.
   Koncerny są dobre, ale pod kontrolą państwa nie zaś państwo kontrolowane przez koncerny.
   Dobrobyt pisany na kilka lat potem nocnik do rzygania Indianie lechiccy i ruscy…

 9. No i niech mi ktoś powie że te pisdzielce nie chcą wyprowadzić Polski z UE… To z czego byliśmy i jesteśmy dumi – z naszej przynależności do Unii i z tej flagi która właśnie przy kapitanacie pokazywała wpływającym że są w kraju należącym do UE okazało się dla tej bandy nie do zniesienia….

  • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

   Gdzie chcą Ci wyprowadzić lewaku Polskę z uni – na Madagaskar?
   Typowa logika tumana z .Nowoczesnej lub jakiegoś innego Kodu.
   Boisz się Volksdeutsche, że Twoi niemieccy Panowie utracą rynek zbytu i menele typu jucker, hollande, schulz, timmermans i reszt tej komuszej hołoty nie będą mieli za co chlać na krzywy ryj i nie będą się mieli nad kim wyżywać?

 10. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  To nie jest flaga, tylko jakaś niebieska szmata z naniesionymi jakimiś kleksami.

 11. no i co? flaga UE nie jest chroniona prawem a nawet nie jest zarejestrowana jako logo korporacji chronione prawem autorskim. to zwykla niebieska szmata na kiju

 12. Nie ma obowiązku wywieszania flagi UE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.