Strona główna / Lokalne / Nie będzie klubu radnych PiS w radzie miasta? Jurkiewicz: Nie zrobiłem nic złego

Nie będzie klubu radnych PiS w radzie miasta? Jurkiewicz: Nie zrobiłem nic złego

Nic nie wskazuje na szybkie uzdrowienie sytuacji w lokalnym Prawie i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, trzy osoby zostały radnymi z list PiS, to Jacek Jurkiewicz, Andrzej Mrozek i Andrzej Staszyński. W ugrupowaniu wybuchł konflikt, który najlepiej widać po wyborze Jacka Jurkiewicza na stanowisko wiceprzewodniczącego rady miasta.

Działacze lokalnego PiS-u w oświadczeniu do mediów napisali, że nie chcą wspierać koalicji z Platformą Obywatelską. Z treści oświadczenia można zrozumieć, że kandydatura J. Jurkiewicza do prezydium rady jest jego osobistą decyzją i że powinien ją jeszcze raz przemyśleć. W dalszej części oświadczenia są słowa o „nieuniknionych konsekwencjach”.

Radny Jacek Jurkiewicz nazywa oświadczenie niesmacznym i tłumaczy, że jedyną koalicję, którą zawarł, to koalicja z mieszkańcami.

– Pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta w poprzedniej kadencji, byłem bardzo blisko ludzi. Rozmawiałem z każdym i nie omijałem ludzkich problemów. Dostawałem od mieszkańców wyraźne sygnały, że potrzebują mojego wsparcia. Będąc wieloletnim członkiem Prawa i Sprawiedliwości sprawując mandat radnego  starałem i staram się promować program  który jest tożsamy z programem mojego ugrupowania – napisał z kolei Jacek Jurkiewicz w oświadczeniu przesłanym w środę do mediów.

Sytuacja jaka panuje w lokalnym PIS-ie nieprędko wróci do normy. Póki co, wiadomo, że Prawo i Sprawiedliwość w świnoujskiej radzie miasta, jako jedyne nie będzie miało własnego klubu, bo do tego potrzeba zgody minimum trzech radnych.

Zobacz również

Na Orliku będzie wymieniona nawierzchnia. Bezwonny granulat zastąpi ten ze zużytych opon

Granulat którym jest wyłożony Orlik przy ulicy Kościuszki będzie wymieniony na nowy. To efekt m.in. …

4 komentarze

  1. I tak jednego klubu mniej, o to chodziło w czasie typowania kandydatów

  2. No coz……rozumie rozgoryczenie pana radnego Mrozka…..ale nie powinien tak reagowac a juz napewno wypowiadac sie…..w ten autorytarny sposob…..Mysle takze,ze pan radny Jurkiewicz nie pasowal do PiS…raczej Grupa Morska,bylaby odpowiednim miejscem ….

  3. No ale że Andrzej Staszyński??? Nie wierze

  4. Klubu nie bedzie bo panowie Staszynski i Mrozek tego sobie nie zyczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.