Strona główna / Lokalne / Budowa kompleksu przy CEZiT. Wykonawca rozpoczął prace ziemne

Budowa kompleksu przy CEZiT. Wykonawca rozpoczął prace ziemne

Pracownicy firmy MIRBUD S.A. ze Skierniewic zakończyli już rozbiórkę starego boiska i rozpoczęli prace ziemne. Za 18 miesięcy ma być gotowa pierwsza część inwestycji, czyli hala sportowa wraz z łącznikiem. W kolejnych etapach powstanie basen oraz rozbudowana zostanie część dydaktyczna Centrum Edukacji Zawodowej i Sportu.

Budowa kompleksu obiektów sportowych przy CEZiT to największa obecnie inwestycja trwająca w mieście. Jej koszt to ponad 43 mln złotych, z czego ponad 4,5 mln złotych pochodzi z Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury  Sportowej – pilotaż edycja 2017 – Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach inwestycji powstaną;  hala sportowa z łącznikiem, basen oraz zostanie rozbudowana część dydaktyczna Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki. Budowa jest  podzielona na etapy.

Wykonawca firma MIRBUD przejął plac budowy 9 października 2018.

Pierwszy etap obejmuje budowę hali sportowej z łącznikiem. W samej hali będzie wielofunkcyjna sala sportowa z widownią, boiskami do koszykówki, siatkówki, tenisa, badmintona, gimnastyki sportowej, siłownia. Sala będzie miał napędzaną elektrycznie kotarę dzieląca ją na dwie niezależne części. Oddanie do użytku ma nastąpić za 18 miesięcy od daty przekazania placu budowy.

Kolejny etap to nadbudowa jednego z istniejących budynków szkoły. Znajdą się tam dwie sale dydaktyczne wraz z zespołem pomieszczeń składających się na pracownię gastronomiczną.

W ostatnim etapie MIRBUD ma wybudować krytą pływalnię wielofunkcyjne boiska sportowe oraz zagospodarować terenu wokół obiektu. Niecka basenu będzie miała wymiary 12,5×25 metrów i w części ruchome dno. Dzięki temu – w zależności od potrzeb – będzie można regulować głębokość. Będzie też strefa rekreacyjna wraz z niecką dla dzieci i takimi atrakcjami jak np. sucha sauna. Do tego mała widownia na około 70 osób oraz zaplecze sanitarne, szatnie i pomieszczenia magazynowe.

Wykonawca zobowiązał się zakończyć całą inwestycję w październiku 2020 r.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.