Strona główna / Lokalne / Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach

Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach

Do 29 listopada na terenie Szkoły Podstawowej nr 6, w budynku B (ul. Kościuszki 11), w godzinach 10:00 – 17:00, odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Pomagamy Panu Robertowi Pałubickiemu, który jest mieszkańcem Świnoujścia i tatą naszego ucznia. Osoby chętne do zarejestrowania się w bazie DKMS zapraszamy do SP6 Budynek B, sala nr 1, w godzinach 10:00- 17:00, w dniach 28-29 listopada 2018 roku.

Na miejscu wolontariusze Fundacji DKMS wyjaśnią procedurę rejestracji, pomogą wypełnić formularz zgłoszenia i pobrać wymaz  z wewnętrznej strony błony śluzowej policzka.

Zapraszamy wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat. Rejestrująca się osoba odpowiada na kilka prostych pytań, wypełnia formularz zgłoszenia i pobierany jest od niej wymaz z wewnętrznej strony policzka.

Dokumentacja i pobrana próbka odesłana zostaje do Fundacji DKMS, gdzie poddana zostaje badaniu w laboratorium. W przypadku znalezienia tzw. „ genetycznego bliźniaka” możemy uratować komuś życie . Serdecznie zapraszamy do rejestracji.

Zobacz również

Pierwsza w Świnoujściu ścianka wspinaczkowa już jest

Na ten moment czekało wielu mieszkańców. Wreszcie powstała ścianka wspinaczkowa dla miłośników gór i tych, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.