Strona główna / Lokalne / Są wnioski z tragicznego potrącenia psa

Są wnioski z tragicznego potrącenia psa

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, Świnoujście zobligowane jest do zapewnienia opieki weterynaryjnej nad zwierzętami bezdomnymi. Realizuje to poprzez powierzenie prowadzenia schroniska dla bezdomnych zwierząt zewnętrznemu podmiotowi oraz wypełniając postanowienia wynikające z „Programu opieki na zwierzętami”.

W związku z powyższym, Świnoujście zawarło porozumienia z lekarzami weterynarii reprezentującymi poniższe gabinety:

 • „VET” S.C. lek. wet. Jarosław Bobruk, lek. wet. Zdzisław Karalus, ul. Sikorskiego 2, Świnoujście,
 • „BROS VET” Przychodnia Weterynaryjna, lek. wet. Maciej Kolanek, ul. Warszawska 29, Świnoujście,
 • „KOALA” Sklepy Zoologiczne, Przychodnia Weterynaryjna, lek. wet. Jakub Kolanek, ul. Warszawska 29, Świnoujście,
 • „VET MEDICA” lek. wet. Marta Karwan – Zimoląg, ul. Wojska Polskiego 4AB/ 5C, Świnoujście.

Zadaniem gabinetów weterynaryjnych jest objęcie opieką weterynaryjną bezdomnych zwierząt domowych i gospodarskich oraz kotów wolno żyjących, będących uczestnikami zdarzeń drogowych.

Dodatkowo, dla zabezpieczenia również dobrostanu zwierząt dzikich, Świnoujście posiada umowę na realizację usługi całodobowej interwencji oraz leczenia i rehabilitacji zwierząt dziko występujących na terenie Gminy Miasto Świnoujście, zawartą z Panem Piotrem Barańskim.

Obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa i opieki w przypadku zdarzenia drogowego z udziałem zwierząt posiadających właściciela spoczywa na właścicielu.

Lekarze weterynarii jako podmioty prowadzące działalność gospodarczą, sami wyznaczają godziny pracy gabinetów oraz ustalają zasady podejmowania interwencji w godzinach wieczornych i nocnych.

Mając na uwadze dobro zwierząt oraz skuteczną współpracę z Gminą Świnoujście, lekarze weterynarii podejmują interwencje w godzinach nocnych gdy wymaga tego sytuacja. Tak też było w przypadku psa potrąconego 22.11.2018 r. na ul. Grunwaldzkiej. Pomimo zamkniętego gabinetu, interwencję podjął doktor Maciej Kolanek, po otrzymaniu zgłoszenia od osoby będącej świadkiem zdarzenia.

Zobacz również

Bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących

Trwa bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących dla zarejestrowanych opiekunów kotów wolnożyjących. W …

4 komentarze

 1. MIESZKANIEC Z MATEJKI 6

  Słyszę tu głos.To nie załatwia problemu. Brakuje nam systemu podobnego do dyżurów aptek.
  Czyli ww lekarze deklarują grafik całodobowych-jasne,sama prawda sam jestem właścicielem pieska i zagorzałym zwierzolubem tytko jest pewne ale.Lekarze weterynarii też maja swoje życie prywatne i nie muszą być gotowi na każde wezwanie! Jeśli już to powinno im się to wynagrodzić finansowo !!! Skoro powinno im się zapłacić to może z podatku który każdy właściciel zwierzaka ma obowiązek płacić??? Prawie sytuacja rozwiązana tylko jedno pytanie ilu tych KRZYKACZY DOMAGAJĄCYCH SIĘ DYŻURÓW WETERYNARZY PŁACI PODATEK,ILU SPRZĄTA KUPKI Z TRAWNIKA KIEDY PIESEK NAKASZTANI? ZAUWAŻYŁEM ŻE NAWET PAN WŁAŚCICIEL SKLEPU ZOOLOGICZNEGO ZAMIAST SPRZĄTNĄĆ UDAJE ŻE NIE WIDZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Co lepsze po zgłoszeniu do Straży Miejskiej Pan strażnik z wąsikiem mówi że to jego kolega i on to załatwi ale jak widać bez efektu bo dalej jest jak było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. To nie załatwia problemu. Brakuje nam systemu podobnego do dyżurów aptek.
  Czyli ww lekarze deklarują grafik całodobowych / nocnych dyżurów i jeśli coś poważnego się stanie nie szukam nerwowo do kogo dzwonić. Tylko patrze w grafik i wiem ze dzwonić do tego który ma dyżur.

 3. tylko co to zmienia dla Mieszkańców mających zwierzaki 🙂 🙂 🙂 🙂 mydlenie oczu Pani T z UM i tyle :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.