Strona główna / Lokalne / Są wnioski z tragicznego potrącenia psa

Są wnioski z tragicznego potrącenia psa

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, Świnoujście zobligowane jest do zapewnienia opieki weterynaryjnej nad zwierzętami bezdomnymi. Realizuje to poprzez powierzenie prowadzenia schroniska dla bezdomnych zwierząt zewnętrznemu podmiotowi oraz wypełniając postanowienia wynikające z „Programu opieki na zwierzętami”.

W związku z powyższym, Świnoujście zawarło porozumienia z lekarzami weterynarii reprezentującymi poniższe gabinety:

 • „VET” S.C. lek. wet. Jarosław Bobruk, lek. wet. Zdzisław Karalus, ul. Sikorskiego 2, Świnoujście,
 • „BROS VET” Przychodnia Weterynaryjna, lek. wet. Maciej Kolanek, ul. Warszawska 29, Świnoujście,
 • „KOALA” Sklepy Zoologiczne, Przychodnia Weterynaryjna, lek. wet. Jakub Kolanek, ul. Warszawska 29, Świnoujście,
 • „VET MEDICA” lek. wet. Marta Karwan – Zimoląg, ul. Wojska Polskiego 4AB/ 5C, Świnoujście.

Zadaniem gabinetów weterynaryjnych jest objęcie opieką weterynaryjną bezdomnych zwierząt domowych i gospodarskich oraz kotów wolno żyjących, będących uczestnikami zdarzeń drogowych.

Dodatkowo, dla zabezpieczenia również dobrostanu zwierząt dzikich, Świnoujście posiada umowę na realizację usługi całodobowej interwencji oraz leczenia i rehabilitacji zwierząt dziko występujących na terenie Gminy Miasto Świnoujście, zawartą z Panem Piotrem Barańskim.

Obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa i opieki w przypadku zdarzenia drogowego z udziałem zwierząt posiadających właściciela spoczywa na właścicielu.

Lekarze weterynarii jako podmioty prowadzące działalność gospodarczą, sami wyznaczają godziny pracy gabinetów oraz ustalają zasady podejmowania interwencji w godzinach wieczornych i nocnych.

Mając na uwadze dobro zwierząt oraz skuteczną współpracę z Gminą Świnoujście, lekarze weterynarii podejmują interwencje w godzinach nocnych gdy wymaga tego sytuacja. Tak też było w przypadku psa potrąconego 22.11.2018 r. na ul. Grunwaldzkiej. Pomimo zamkniętego gabinetu, interwencję podjął doktor Maciej Kolanek, po otrzymaniu zgłoszenia od osoby będącej świadkiem zdarzenia.

Zobacz również

Nawet będąc na urlopie można pamiętać o Bohaterach

W Świnoujściu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ratownicy wodni o godzinie 17 zapalili biało-czerwone flary. …

4 komentarze

 1. MIESZKANIEC Z MATEJKI 6

  Słyszę tu głos.To nie załatwia problemu. Brakuje nam systemu podobnego do dyżurów aptek.
  Czyli ww lekarze deklarują grafik całodobowych-jasne,sama prawda sam jestem właścicielem pieska i zagorzałym zwierzolubem tytko jest pewne ale.Lekarze weterynarii też maja swoje życie prywatne i nie muszą być gotowi na każde wezwanie! Jeśli już to powinno im się to wynagrodzić finansowo !!! Skoro powinno im się zapłacić to może z podatku który każdy właściciel zwierzaka ma obowiązek płacić??? Prawie sytuacja rozwiązana tylko jedno pytanie ilu tych KRZYKACZY DOMAGAJĄCYCH SIĘ DYŻURÓW WETERYNARZY PŁACI PODATEK,ILU SPRZĄTA KUPKI Z TRAWNIKA KIEDY PIESEK NAKASZTANI? ZAUWAŻYŁEM ŻE NAWET PAN WŁAŚCICIEL SKLEPU ZOOLOGICZNEGO ZAMIAST SPRZĄTNĄĆ UDAJE ŻE NIE WIDZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Co lepsze po zgłoszeniu do Straży Miejskiej Pan strażnik z wąsikiem mówi że to jego kolega i on to załatwi ale jak widać bez efektu bo dalej jest jak było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. To nie załatwia problemu. Brakuje nam systemu podobnego do dyżurów aptek.
  Czyli ww lekarze deklarują grafik całodobowych / nocnych dyżurów i jeśli coś poważnego się stanie nie szukam nerwowo do kogo dzwonić. Tylko patrze w grafik i wiem ze dzwonić do tego który ma dyżur.

 3. tylko co to zmienia dla Mieszkańców mających zwierzaki 🙂 🙂 🙂 🙂 mydlenie oczu Pani T z UM i tyle :)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.