Strona główna / Lokalne / Niemieccy sąsiedzi zawiedzeni brakiem iluminacji świątecznych

Niemieccy sąsiedzi zawiedzeni brakiem iluminacji świątecznych

– Nasi polscy sąsiedzi już dawno zrozumieli jak to działa. Czapki z głów. W Świnoujściu tworzy się magię świąt. A u nas? – piszą na niemieckim facebookowym profilu nasi niemieccy sąsiedzi. Są rozgoryczeni, że ich lokalny samorząd nie zadbał o świąteczne dekoracje na ulicach.

W internecie pojawiła się ilustracja porównująca świąteczne ozdoby w Świnoujściu oraz w Heringsdorfie. Niemieccy sąsiedzi są zawiedzeni ilością dekoracji w kaiserbadach. Zastanawiają się głośno gdzie trafiają pieniądze z tzw. opłaty uzdrowiskowej (niem. kurtaxe)

– Nasi polscy sąsiedzi zrozumieli, jak to działa, aby pokazać mieszkańcom, przedsiębiorcom i swoim gościom, jak działa rozwój. Z zaangażowaniem, oddaniem i zachowaniem tradycji tworzy się autentyczność i trwałość. Szacunek dla sąsiadów – piszą Niemcy o świątecznych dekoracjach w Świnoujściu.

– W Świnoujściu nawet ulice i latarnie są pięknie oświetlone! Czapki z głowy, sąsiedzi! – pisze pani Kathleen.

– Lampki na drzewach wyglądają naprawdę świetnie – dodaje Jeannette.

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

6 komentarzy

  1. Bardzo ładnie, tylko szkoda ze pojazuja TYLKO strone lewobrzeza? A niech porównaja Warszow ? Bo miasto jak co roku słabo ustroilo te stronę, no chyba że warszow nie należy do części S-cia

  2. Oj tam, oj tam. Po co im dekorować światełkami Heringsdorf? Wystarczy, że Swinemunde udekorowali. Przecież niemieccy czują się w Świnoujściu jak u siebie i to dosłownie!

  3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Mają jeszcze czas….

  4. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Żal mi tych biednych Niemców ? ? ? ? ? ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.