poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Ku przestrodze przed świątecznymi zakupami

Ku przestrodze przed świątecznymi zakupami

Czas świąteczny, to szczególny czas. Nastrojowa muzyka odtwarzana w głośnikach galerii handlowych i środkach komunikacji miejskiej to znak, że przed nami czas refleksji i pojednania. Jest to również dobry moment aby obdarować naszych bliskich upominkiem. W tym celu przeszukujemy oferty stron internetowych oraz odwiedzamy największe skupiska ludzi. Niestety jest to doskonała okazja dla złodzieja, który wykorzystuje naszą nieuwagę oraz pośpiech.

Jak co roku w grudniu można zauważyć zwiększony ruch nie tylko na naszych drogach ale również w galeriach handlowych, straganach czy ryneczkach. Dzięki dostępnej technologii, wielu z nas zakupów dokonuje również przez internet.

W ferworze świątecznych zakupów zdarza się, że stajemy się nieostrożni i zapominamy o tym, że na naszą chwilową nieuwagę kieszonkowcy tylko czekają. Amatorzy naszych portfeli nie wyróżniają się niczym szczególnym z tłumu. Często są to zadbane, dobrze ubrane osoby, które wykorzystują do popełnienia przestępstwa zatłoczone miejsca, np. komunikację miejską, centra handlowe, targowiska, dworce czy restauracje. Kradzież portfela z dokumentami to nie tylko strata pieniędzy, ale z taką sytuacją związanych jest także wiele dodatkowych problemów. Musimy wtedy pamiętać, o jak najszybszym unieważnieniu dokumentów, czy o zablokowaniu kart płatniczych.

Dlatego też policjanci przypominają, abyśmy podczas świątecznych zakupów zwracali uwagę w jaki sposób nosimy i przechowujemy nasze przedmioty. Podczas zawierania transakcji internetowych bądźmy ostrożni a przed finalizacją danego zakupu zasięgnijmy opinię o wirtualnym sklepie.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.