Strona główna / Lokalne / Wojska Polskiego. Przed świętami nawierzchnia na kolejnym odcinku

Wojska Polskiego. Przed świętami nawierzchnia na kolejnym odcinku

Jeśli tylko pozwoli pogoda, to w przyszłym tygodniu wykonawca ma wylać warstwę asfaltu na odcinku do ulicy Bałtyckiej. Zniknie sygnalizacja świetlna, która teraz kieruje ruchem i wznowiony zostanie normalny ruchu pojazdów, czyli po obu pasach jezdni.

Wykonawca chce położyć asfalt do środy 19 grudnia. Od 21 grudnia do 2 stycznia pracownicy mają przerwę świąteczno – noworoczną. Zaraz po jej zakończeniu zaczną prace na kolejnym odcinku ulicy Wojska Polskiego; od ulicy Bałtyckiej do Chodorowskiej.

Ulica Wojska Polskiego przebudowywana jest na odcinku od polsko-niemieckiej granicy do skrzyżowania z ulicą Leśmiana. Oprócz nowej nawierzchni, chodników dla pieszych po obu stronach oraz ścieżki rowerowej, wyremontowane zostaną wszystkie skrzyżowania, wybudowane zostanie sprawne odwodnienie i oświetlenie pasa drogowego.

Na skrzyżowaniu z ulicą 11 Listopada wyznaczone będą dodatkowe pasy skrętu w lewo, o co wnioskowali kierowcy. To usprawni ruch i zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. W pasie drogowym, oprócz obecnej zieleni, pojawią się także nowe nasadzenia. Zastąpią drzewa, których usunięcie było konieczne, ze względu na ich kolizję z inwestycją bądź zły stan sanitarny.

Inwestycja nie dotyczy samej ulicy, ale również budowy w sumie trzech parkingów wraz z ich oświetleniem, odwodnieniem oraz dodatkową infrastrukturą, jak chodniki, ławki, kosze na śmieci. Pierwszy, większy powstanie przy ulicy Legionów. Tylko dla samochodów osobowych będzie tam niemal 180 miejsc (w tym dla niepełnosprawnych), a oprócz tego osobne dla busów (5 miejsc), autobusów (7 miejsc) oraz stojaki na rowery (48 miejsc).

Drugi to parking przy ulicy Bałtyckiej na 108 miejsc parkingowych z drogami dojazdowymi i chodnikami.

A trzeci to parking przy ulicy Karsiborskiej na 171 miejsc. Do jego budowy, podobnie jak na parkingu przy ulicy Legionów, wykorzystywana jest kostka brukowa, z dotychczasowej nawierzchni ulicy Wojska Polskiego.

Cała inwestycja ma zakończyć się jesienią przyszłego roku. Całkowity jej koszt 23, 2 mln złotych. Dzięki dobrze napisanemu wnioskowi  miasto otrzymało ponad 2,7 mln EURO dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg V A .

Wykonawcą jest konsorcjum firm MCC S.A. Chodecz i Molewski Włocławek.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.