Strona główna / Lokalne / Zima robót nie zatrzyma

Zima robót nie zatrzyma

Zbliża się okres świąteczno-noworoczny. W tym czasie z placów budów znikną robotnicy. Na większości ponownie pojawią się ponownie na początku stycznia.

Promenada Historyczna, Promenada Zdrowia, ul. Wojska Polskiego, Przedszkole przy ul. Bydgoskiej wraz samą ulicą, Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki – to miejsca, w których prowadzone są największe obecnie świnoujskie inwestycje.

Oczywiście największą – znacznie przewyższającą – te wymienione, jest budowa tunelu. Tu także prace są prowadzone, ale dzieje się to wszystko w zaciszu laboratoriów (gdzie m.in. analizuje się wyniki badań batymetrycznych) i pracowni projektowych. Przypominamy, że wykonawca pierwsze 10 miesięcy inwestycji ma poświęcić na zrobienie projektu i otrzymanie wszelkich niezbędnych zezwoleń na wybudowanie stałej przeprawy.

Pozostałe wyżej wymienione inwestycje wykonywane są w terenie i każdego dnia możemy obserwować postęp prac. Wykonawcy zapewniają, że przerwa świąteczna nie będzie długa.

Nieco ponad tydzień będzie trwała przerwa na budowie obu promenad oraz modernizacji ul. Wojska Polskiego.

– Spora część załogi pracującej na tych budowach jest spoza Świnoujścia. Święta kończą się w środę. Potem są raptem dwa dni robocze i w kolejny poniedziałek sylwester. Nie będziemy na ten krótki czas ściągali tutaj  ludzi – mówi Waldemar Tomaszewski z konsorcjum MCC-Molewski.

Dlatego wykonawca chce do końca tygodnia poprzedzającego święta położyć asfalt na drugiej części ul. Wojska Polskiego pomiędzy granicą i ul. Bałtycką, by usunąć wahadłową sygnalizację świetlną i puścić ruch na wprost po dwóch pasach.

Na początku stycznia rozpocznie kolejny etap budowy – na odcinku pomiędzy ul. Bałtycką i Chodorowskiej. Prace rozpoczną się od wybudowania drogi tymczasowej (dwukierunkowej) obok obecnej jezdni. Szerokość trawnika pozwala tu na wykonanie na tyle szerokiej drogi, by nie trzeba było ponownie wprowadzać ruchu wahadłowego.

W styczniu mają się także rozpocząć prace rozbiórkowe i początek budowy instalacji deszczowej na Promenadzie Historycznej.

Także na budowie Przedszkola Miejskiego przy ul. Bydgoskiej będą trwały dalsze prace.

– Planujemy pracować nawet pomiędzy świętami i Nowym Rokiem – informuje Rafał Śmigielski, kierownik kontraktu. – Stolarkę okienną i drzwiową mamy zamontowaną. Jest już także świetlik nad centralną częścią przedszkola. To pozwala nam na prowadzenie prac wewnątrz obiektów.

Źródło: UM Świnoujście

 

Zobacz również

To szczytny cel! Szpital wsparł zbiórkę żywności dla seniorów

Pracownicy Szpitala im. Jana Garduły przyłączyli się do akcji zbiórki żywności dla świnoujskich seniorów. Kupili …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.