Strona główna / Lokalne / Schronił się przed zimnem. Policjanci odnaleźli martwego mężczyznę

Schronił się przed zimnem. Policjanci odnaleźli martwego mężczyznę

Ciało mężczyzny, który schronił się prawdopodobnie przed zimnem w przyczepie kempingowej, znaleziono w środę w przyczepie kempingowej przy ulicy Karsiborskiej zaadaptowanej na sklep z papierosami. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i policję. Na pomoc jednak było za późno.

Zimowa aura niesie  ze sobą wiele zagrożeń. Ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy. Telefon pod numer alarmowy 112, na policję 997 czy do straży miejskiej 986 może uratować komuż życie.

Reagujmy, gdy mamy informację o osobach nocujących w nieogrzewanych altankach, pustostanach, czy innych miejscach, które nie zapewniają bezpiecznego schronienia. Nie przechodźmy obojętnie obok śpiących na przystankach, zadbajmy także o starszych sąsiadów, którzy podczas zimowych dni mogą potrzebować naszej pomocy. Wbrew powszechnie panującej opinii, śmierć z powodu wychłodzenia organizmu nie dotyka tylko osób bezdomnych.

W każdym województwie przygotowane są miejsca, w których osoby potrzebujące pomocy mogą się ogrzać i przenocować w mroźne dni oraz zjeść ciepły posiłek.

Zobacz również

ZMPSiŚ przystąpił do deklaracji COVID-19 największych portów na świecie

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wraz z piętnastoma zarządami portów z Europy, Azji oraz …

Jeden komentarz

  1. 𝕂𝕤𝕚𝕠𝕟𝕔

    Jeszcze nie ma zimy, a już zbiera swoje żniwa.
    RIP ✟

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.