Strona główna / Lokalne / Obrońcy praw zwierząt: żywe renifery to wątpliwa atrakcja [SONDA]

Obrońcy praw zwierząt: żywe renifery to wątpliwa atrakcja [SONDA]

W tym roku miasto zaprosiło na świąteczny jarmark Mikołaja wraz z reniferami. Żywe zwierzęta stanęły w zagrodzie. Każdy kto chciał, mógł sobie zrobić im zdjęcia. To co spodobało się dzieciom z rodzicami, zdenerwowało część mieszkańców wrażliwych na los zwierząt. Uważają, że wykorzystywanie zwierząt do pokazów takich jak zagroda Mikołaja, czy żywa szopka bożonarodzeniowa, jest niewłaściwe.

– Zestresowane zwierzęta stojące w bez ruchu przy głośnej muzyce i tłumie hałasujących dzieci. To istne bestialstwo i znęcanie się nad zwierzętami uczy dzieci takiego traktowania zwierząt – przedmiotowo. Byłam tam wczoraj i widziałam jak te zwierzęta są przestraszone, naprawdę żal patrzeć. Koszmarna atrakcja – napisała pani Oliwia Szymczak na naszym facebookowym profilu.

Renifery, które przyjechały do Świnoujściu to zwierzęta hodowlane pochodzące z gospodarstwa w Mieszkowicach. Jak mówi właściciel gospodarstwa Andrzej Woźniak w wywiadzie dla Telewizji Świnoujście, hodowlane renifery skandynawskie przypominają charakterem konia, bardzo łatwo się oswajają i przyzwyczajają do ludzi.

Renifery podczas pobytu w zagrodzie miały zapewnione wszystko, co jest im potrzebne: siano, wodę, specjalną paszę granulowaną oraz przysmaki takie jak mech lub jabłka. Zwierzęta, które przyjechały do Świnoujścia są pod stałym nadzorem weterynaryjnym i posiadają aktualne badania.

– Zagroda jest tak zorganizowana, aby odwiedzające ją dzieci nie wchodziły w bezpośrednią strefę pobytu reniferów i nie przeszkadzały im. Stąd zwierzęta mają pełną swobodę co do swoich zachowań, w które nie ingerujemy w żaden sposób – napisano na internetowej stronie gospodarstwa.

Ich właściciel posiada wszelkie konieczne zezwolenia na prowadzenie pokazów z udziałem zwierząt, w tym program zatwierdzony przez Główny Inspektorat Weterynarii.

Zobacz również

W Świnoujściu też będą zbierać podpisy poparcia Rafała Trzaskowskiego

Tylko trzy dni na zbieranie podpisów na kandydata na Prezydenta RP –  Rafała Trzaskowskiego – …

2 komentarze

  1. Im to wszystko przeszkadza …. ludzie bez zajęcia i chęć zarobku za te pikiety które robią …

  2. Ale psy, koty, papugi itd. w domach już nie przeszkadzają? To jest czynienie dobra a renifery w zagrodzie to czyste zło? Dzięki takim “osobom” ludzie nie mają ochoty na robienie czegokolwiek dla innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.