Strona główna / Lokalne / Felieton. Wesoły świąteczny autobus

Felieton. Wesoły świąteczny autobus

W większych polskich miastach bywają także tramwaje, trolejbusy i metro. W niektórych z nich na święta jak najbardziej wesołe. Udekorowane, wypełnione rozbrzmiewającą z głośników muzyką, która wcale nie zagłusza komunikatów. I jedzie sobie ten świąteczny nastrój w miasto, w jego wszystkie zakamarki. Raz na jednej linii, raz na drugiej, albo na wszystkich równocześnie. To proste w założeniu i równie proste w realizacji.

Właśnie tak po prostu udało się spowodować, że w świnoujskich autobusach słychać Maję Piórską, bo pomyślałam, że po co nam Krystyna Czubówna, gdy mamy na wyspach taki głos. Jeszcze bym tylko dodała w zakładce Galeria na stronie internetowej Komunikacji Autobusowej zdjęcie Majki i kilka słów o niej: o Towarzystwie Przyjaciół Świnoujścia, o fotografii, Świnoujskich Wieczorach Organowych, Koncertach Wiosennych. Wymarzony prezent na święta: nic nie kosztuje, a wszystkim przynosi zadowolenie. Wszyscy jednocześnie obdarowują i są obdarowywani. Żadna sieciówka nie zaoferuje nam takiego pakietu.

Plac Wolności stał się centrum integracyjnym Świnoujścia, jego sercem. To bardzo dobrze, ale warto zadbać także o to, żeby nastrój organizowanych na nim spotkań był odczuwalny we wszystkich częściach miasta. Łatwo ten nastrój porozwozić aż do ostatniego przystanku na Wydrzanach, w Łunowie czy Karsiborze. Tym bardziej, że autobusy coraz bardziej wygodne i ekologiczne.

No właśnie, a propos ekologii: im fajniejsze autobusy, tym mniej samochodów na ulicach. Niechby tylko na święta.

Dorota Mikulska, radna Rady Miasta Świnoujście

Zobacz również

Zmiana przepisów rejestracyjnych. Będą bezpłatne naklejki na prom dla zmotoryzowanych mieszkańców Świnoujścia?

Od piątku 4 grudnia zmienia się prawo ułatwiające zarejestrowanie pojazdu. Do dziś przepisy traktowały różnie …

Jeden komentarz

  1. Najpierw myślimy, potem piszemy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.