Strona główna / Lokalne / Niemieccy sąsiedzi sami posprzątają sylwestrowe śmieci. Wprowadzono specjalne strefy
W trzech niemieckich miejscowościach zostaną odgrodzone specjalne strefy wolne od fajerwerków. Foto: Facebook/Kaiserbäder Ahlbeck • Heringsdorf • Bansin

Niemieccy sąsiedzi sami posprzątają sylwestrowe śmieci. Wprowadzono specjalne strefy

Zużyte fajerwerki, butelki, plastikowe kubki, niedopałki – tak wygląda krajobraz na plaży po nocy sylwestrowej. Nie tylko na plażach po niemieckiej stronie wyspy Uznam, ale także po polskiej. Niemcy powiedzieli: stop! Niemcy chcą, aby witając 2019 rok, pamiętać także o czystości na plaży.

W tym roku nasi niemieccy sąsiedzi po raz pierwszy przeprowadzą akcję uświadamiającą miłośników witania nowego roku na plaży, aby nie zaśmiecali plaży i zabrali swoje śmieci ze sobą i wyrzucili do specjalnych pojemników. Za każdy kilogram śmieci, który przybędzie w Nowy Rok, właściciel zakładu oczyszczającego miasto przekaże 50 centów na projekt “Morze bez plastiku”.

W tym roku zostaną także zorganizowane trzy specjalne strefy wolne od fajerwerków. Pomysł mieszkańcom gminy bardzo się podoba, jednak głośno komentują, że powinno zrezygnować się z całkowitego strzelania z fajerwerków w cesarskich uzdrowiskach, a już z pewnością na plaży.

Czy pomysł jest na tyle dobry, aby świnoujścianie wzięli przykład od niemieckich sąsiadów?

Zobacz również

ETZT. Będą trzy stacje do ładowania elektryków

Trzy stacje do ładowania samochodów elektrycznych powstaną w najbliższym czasie w Świnoujściu. Ogólnodostępne punkty do …

Jeden komentarz

  1. 𝕂𝕤𝕚𝕠𝕟𝕔

    Niech już Polacy niczego od nikogo nic nie papugują, bo jak już coś z papugują, to klękajcie narody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.