Strona główna / Lokalne / Niemieccy sąsiedzi sami posprzątają sylwestrowe śmieci. Wprowadzono specjalne strefy
W trzech niemieckich miejscowościach zostaną odgrodzone specjalne strefy wolne od fajerwerków. Foto: Facebook/Kaiserbäder Ahlbeck • Heringsdorf • Bansin

Niemieccy sąsiedzi sami posprzątają sylwestrowe śmieci. Wprowadzono specjalne strefy

Zużyte fajerwerki, butelki, plastikowe kubki, niedopałki – tak wygląda krajobraz na plaży po nocy sylwestrowej. Nie tylko na plażach po niemieckiej stronie wyspy Uznam, ale także po polskiej. Niemcy powiedzieli: stop! Niemcy chcą, aby witając 2019 rok, pamiętać także o czystości na plaży.

W tym roku nasi niemieccy sąsiedzi po raz pierwszy przeprowadzą akcję uświadamiającą miłośników witania nowego roku na plaży, aby nie zaśmiecali plaży i zabrali swoje śmieci ze sobą i wyrzucili do specjalnych pojemników. Za każdy kilogram śmieci, który przybędzie w Nowy Rok, właściciel zakładu oczyszczającego miasto przekaże 50 centów na projekt “Morze bez plastiku”.

W tym roku zostaną także zorganizowane trzy specjalne strefy wolne od fajerwerków. Pomysł mieszkańcom gminy bardzo się podoba, jednak głośno komentują, że powinno zrezygnować się z całkowitego strzelania z fajerwerków w cesarskich uzdrowiskach, a już z pewnością na plaży.

Czy pomysł jest na tyle dobry, aby świnoujścianie wzięli przykład od niemieckich sąsiadów?

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Jeden komentarz

  1. Niech już Polacy niczego od nikogo nic nie papugują, bo jak już coś z papugują, to klękajcie narody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.