Strona główna / Lokalne / Sprawdzamy postęp prac na placu budowy Promenady Zdrowia [ZDJĘCIA]

Sprawdzamy postęp prac na placu budowy Promenady Zdrowia [ZDJĘCIA]

Po Nowym Roku na plac budowy mają wrócić pracownicy zajmujący się budową nowej promenady.

Promenada Zdrowia, to docelowo 950 m traktu dla pieszych, toru dla rolkowców i wrotkarzy oraz ścieżki rowerowej. Do tego miejsca odpoczynku (w tym wyposażone w tzw. zacieniacze), stacje rowerowe, barwne ogrody sensoryczne, źródełka wodne, kojące w upalne dni zraszacze, place zabaw, siłownie plenerowe oraz  tysiące nasadzeń: kwiatów, krzewów i drzew.

Budowa rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami, ale ze względu na sezon letni wykonawca musiał uwzględniać potrzeby turystów i zapewniać komfortowy dostęp do plaży. Teraz z dnia na dzień widać postępy. Główny trakt promenady już się wije między drzewami.

Na większości odcinków to jeszcze tylko goły nasyp, ale jest już sporo metrów wyłożonych płytkami, co pozwala wyobrazić sobie, jak docelowo będzie wyglądać promenada. Obok pojawia się wydzielona część na zieleń i kwiaty, którą wyznacza czarna ziemia układana pod uprawę roślin. Na północ od ścieżki dla pieszych znajdzie się najpierw ścieżka rolkowa, a nieco niżej rowerowa. Ta ostatnia dopiero będzie budowana.

Spacerując na plażę można zauważyć wystające słupy o różnej wysokości. To głównie konstrukcje pod zamontowanie zacieniaczy, ale także kręgów świetlnych, które rozbłysną po zmierzchu.

Pod ziemią ukryta jest już instalacja, której zadaniem będzie zbieranie i magazynowanie (w zbiornikach) wody deszczowej, która będzie służyła do podlewania roślin.

Budowane są też ściany oporowe zabezpieczające teren zabudowań przed osuwaniem się gruntu.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum MCC Chodecz – Molewski Włocławek. To samo konsorcjum modernizuje Promenadę Historyczną oraz ul. Wojska Polskiego. Obie promenady mają cieszyć turystów w przyszłe wakacje.

 

 

 

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

2 komentarze

  1. Miało być gotowe do końca roku. No to mają niezły poślizg, który pewnie był zagrożony karami umownymi. Znając życie kary przehandlowano przy okazji modernizacji starej promenady? A co z nadprogramową wycinką drzew? Gospodarze naszego miasta tak lekko odpuszczają?

  2. BRAWO ŚWINOUJŚCIE…JESTEM CO ROKU U WAS I TAK TRZYMAĆ..!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.