Strona główna / Lokalne / Toaleta przy wiatraku już gotowa. OSiR ogłosi przetarg na dzierżawę

Toaleta przy wiatraku już gotowa. OSiR ogłosi przetarg na dzierżawę

Do 8 stycznia 2019 trwa procedura odbioru nowej murowanej toalety przy wejściu na plażę na końcu ulicy Uzdrowiskowej. Toaleta będzie zamknięta do czasu wyłonienia w przetargu nowego dzierżawcy. Toaleta nie będzie bezpłatna, za skorzystanie będzie trzeba zapłacić 2 złote.

– Wykonawcą był świnoujski zakład budowlany „Efekt”, wybrany w przetargu. Budowa rozpoczęła się w maju i zgodnie z umową zakończyła w grudniu 2018 r. Pełny koszt inwestycji to prawie 900 tys. złotych – informuje Hanna Nowak z Biura informacji i Konsultacji Społecznych UM.

W obiekcie jest osobna toaleta dla niepełnosprawnych i miejsce z przewijakiem dla niemowląt. Oprócz tego cztery kabiny dla kobiet, dwie dla mężczyzn i dwa pisuary.

– Po zakończeniu procedury toaleta, podobnie jak inne znajdujące się w przejściach na plażę, zostanie przekazana w administrację OSiR Wyspiarz – tłumaczy Hanna Nowak.

Ten z kolei najprawdopodobniej ogłosi przetarg na jej dzierżawę. W pozostałych tego typu obiektach znajdujących się w przejściach na plażę i również będących w dzierżawie odpłatność za korzystanie wynosi 2 złote.

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

3 komentarze

  1. Twierdzi się, że tzw. Niemieckie kurorty maja mniej pieniędzy w swoich budżetach, jednak u nich wszystkie toalety na promenadzie są bezpłatne. Dlaczego nie możemy skopiować gotowego wzorca u nas. Otwarta cały rok toaleta i bezpłatna. Pieniądze z opłaty klimatycznej przeznaczać na ich utrzymanie. Ogłosić przetarg na administrowanie. Mobilni sprzątacze na rowerach objeżdżają punkty sanitarne i wszystko!

  2. juz kilka takich inwestycji czyli pare milinow na sracze blok mieszkalny by za to byl…. kpina a i tak pol roku bedzie zamkniety

  3. WOW prawie MILION za kibel !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.