Strona główna / Lokalne / Ukradziono klatkę-pułapkę na koty. Schronisko prosi o zwrot

Ukradziono klatkę-pułapkę na koty. Schronisko prosi o zwrot

Skradziono klatkę-pułapkę ustawioną na terenie Rodzinnych Ogrodów Granica. Tego typu klatki są ustawiane celem wyłapywania kotek wolnożyjących na zabieg sterylizacji.

– Sterylizacja kotek jest bardzo ważna w zapobieganiu bezdomności zwierząt. To drogi sprzęt, a zakup był możliwy dzięki środkom z darowizn i składek członkowskich – mówią przedstawiciele schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu.

Klatka ustawiana jest w miejscu, w którym koty najczęściej się posilają. Po wejściu kota zamyka się zapadka. Po nakryciu klatki materiałem w celu uspokojenia kota, przewozi się zwierzaka do gabinetu na zabieg np. sterylizacji.

Sterylizacja kotów wolnożyjących jest najlepszą rzeczą, jaką można dla nich zrobić. Jest najbardziej humanitarnym i efektywnym sposobem ograniczenia populacji kotów. Oprócz tego, że ogranicza ilość rodzących się kociaków z których większość nie przeżywa pierwszego roku umierając z powodu chorób lub ginąc pod kołami samochodów.

Zobacz również

Zespół portów Szczecin i Świnoujście będzie miał nowy statek pożarniczy

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ogłosił przetarg na zakup statku pożarniczego. Zainteresowani mogą składać …

Jeden komentarz

  1. na zlom pewnie ukradli menele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.