poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Przeciwko odrze zostaną zaszczepieni wszyscy pracownicy szpitala

Przeciwko odrze zostaną zaszczepieni wszyscy pracownicy szpitala

W związku z pojawiającymi się coraz częstszymi przypadkami osób zarażonych wirusem odry, w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. podjęto decyzję o szczepieniu ochronnym pracowników medycznych.

Zakupiono 220 sztuk szczepionek PRIORIX, którymi w 2 dawkach, w odstępach 4 tygodni, zaszczepionych zostanie 110 pracowników szpitala. Szczepieniu od czwartku 3.01.2019 r. poddają się lekarze, pielęgniarki, diagności, technicy i inne zawody medyczne lub osoby z personelu, mające kontakt z pacjentami. Załoga szpitala prezentując postawę „Szczepimy, bo chronimy siebie i innych” jasno wyraziła aprobatę dla szczepień ochronnych.

Przypominamy, że odra jako ciężka wirusowa choroba zakaźna szerzy się drogą kropelkową a każdy chory może zakazić 18 osób z najbliższego otoczenia. Osoba, która wcześniej nie chorowała na odrę i nie została zaszczepiona jest podatna na zakażenie a w przypadku styczności z osobą chorą ulegnie zakażeniu z prawdopodobieństwem wynoszącym około 98 %.

Najczęstszymi powikłaniami w wyniku przebytej odry są zapalenie ucha środkowego (które prowadzi do utraty słuchu), biegunki, zapalenie płuc, ostre zapalenie mózgu. Powikłania są szczególnie częste u dzieci poniżej 5 roku życia i dorosłych powyżej 20 roku życia.

Szpital miejski

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

5 komentarzy

  1. Szczepionki są drogie, po co szczepic wszystkich? Szczepmy tylko tych ktorych chcemy sobie zostawic?

  2. Priorix jest szczepionką skojarzoną „żywą” odra, świnka różyczka (+ substancje pomocnicze oraz zanieczyszczenia technologiczne z produkcji) , z uwagi na to osoby zaszczepione przez pewien czas, powinny być odizolowane tak aby nie zagrażać innym osobą, które są zdrowe, zagrażają również osobom zaszczepionym ponieważ szczepionka nie zapewnia 100% ochrony o czym mówi charakterystyka produktu leczniczego. Oczywiście wielu lekarzy i personelu o tym wie i cześć szczepionek pójdzie do ścieku, no ale chodzi przecież o sprzedaż. Rozumiem że państwa narodowe na pewno w tej części europy są bardzo słabe, żeby podjąć jakikolwiek wysiłek np weryfikacji bezpieczeństwa. W Polsce nie ma laboratorium które jest w stanie zweryfikować zawartość tych produktów. Można sobie sprawdzić na stronie inspektora faramaceutycznego z jakiego powodu są wycofywane szczepionki, w 100% są to mętność, osad lub podobne informacje zaobserwowane cytuję „nieuzbrojonym okiem”. Ale jest pozytyw, widać, że monolit pęka.

  3. PRIORIX to nie szczepionka przeciwko odrze, ale tzw. zespolona szczepionka MMR czyli przeciwko : śwince, różyczce i odrze. Odra to choroba wywoływana brakiem higieny. Jeśli prześledzi się historie „epidemii” odry to widać wyraźnie, że wygasła samoistnie w miarę jak poprawiały się warunki sanitarne społeczeństwa. Polskie władze wyrzuciły do kosza ustawę z 2012 roku nakazującą dostosować warunki higieniczne w polskich placówkach zdrowia do warunków XXI wieku. Ustawa dawala czas na to 3 lata. W 2015 roku przedłużono wdrożenie ustawy do końca 2016 roku a potem do końca 2017. Ponieważ wprowadzono nowy system sieci szpitali, ustawę wyrzucono do kosza, a do systemu sieci weszły placówki zdrowia , które zagrażają życiu pacjentów. Polska jest jednym z liderów w Europie jeśli chodzi o śmiertelność w wyniku zakażeń szpitalnych. To się wierzyć nie chce, ale wielu polskich lekarzy i osób z personelu szpitalnego nie myje lub nie dezynfekuje rąk przed badaniem kolejnego pacjenta. Skutek tej akcji będzie odwrotny. Przecież w tej szczepionce są wirusy tych 3 chorób. Należy się spodziewać wzrostu zachorowań w Świnoujściu na odrę, świnkę i różyczkę. Wtedy wprowadzą obowiązkowe szczepienia i pójdzie cały zapas szczepionek. Może o to chodzi ?

  4. odra z Ukrainy ! pielęgniarki też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.