Strona główna / Lokalne / Świnoujścianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza [ZDJĘCIA i FILM]

Świnoujścianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza [ZDJĘCIA i FILM]

Mieszkańcy Świnoujścia zareagowali na apel. Zebrani przyszli ze zniczami na Plac Wolności w Świnoujściu, aby uczcić pamięć zamordowanego Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

O spotkanie poprosili świnoujścian prezydent Świnoujścia oraz przewodnicząca rady. Mieszkańcy w zadumie zapalali lampki przed serduszkiem WOŚP. Prezydenta Adamowicza wspominał Janusz Żmurkiewicz.

– W piątek miałem się z Nim spotkać w Radomiu na posiedzeniu Związku Miast Polskich, miał być z nami, a dzisiaj go tylko wspominamy. Wspominamy człowieka, który zginął z uśmiechem na ustach, stojąc na scenie cieszył się, że jego mieszkańcy jego ukochanego Gdańska, tak wspaniale zachowują się zbierając pieniądze dla tych najmłodszych i najstarszych – mówił prezydent Świnoujścia.

Zebrani nie kryli poruszenia. Wielu z nich wycierało łzy.

W niedzielę wieczorem, podczas finału WOŚP w Gdańsku na scenę wtargnął nożownik i kilkukrotnie ugodził prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Pomimo ogromnych wysiłków lekarzy, prezydenta nie udało się uratować. Paweł Adamowicz miał 53 lata. Od 1998 do 2019 był prezydentem Gdańska.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.