poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Prezydent Świnoujścia idzie na wojnę z wandalami

Prezydent Świnoujścia idzie na wojnę z wandalami

Zniszczone ławki, poprzewracane kosze na śmieci, stłuczone latarnie parkowe… – wandale co jakiś czas dają znać o sobie. Ostatnio zniszczyli ręcznie rzeźbioną drewnianą ławkę ustawioną na placu piknikowym w Przytorze. Przy okazji ucierpiały także płytki na schodach wejściowych do filii MDK. Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz powiadomił w tej sprawie policję i liczy, że sprawca poniesie dotkliwą karę.

– Złożyłem na policji zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o zniszczoną ozdobną ławkę, która stała na placu piknikowym w Przytorze- Łunowie. Powstała zaledwie jesienią ubiegłego roku, a już w miniony weekend dopadli ją wandale. Ale mieli pecha. Teren jest monitorowany, a z zapisu można ustalić sprawców – napisał prezydent miasta na swoim Facebooku.

Jesienią ub. r. kilku rzeźbiarzy wykonało drewniane ławki z wiatrołomów. Wszystkie nawiązują do morskiego charakteru miasta. Z drewna powstał rybak, delfiny i orzeł. Ozdobne ławki stanęły na lewo- oraz prawobrzeżu.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

2 komentarze

  1. Skończy się jak zwykle. Za pół roku policja puści w media zapis monitoringu z prośbą „ktokolwiek widział… ktokolwiek wie…” i pstatecznie sprawę umorzą z powofu niewykrycia sprawców.

  2. Zasada jest prosta…gdyby byly bardzo wysokie kary pieniezne…wandali by nie bylo…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.