Strona główna / Lokalne / Prezydent Świnoujścia idzie na wojnę z wandalami

Prezydent Świnoujścia idzie na wojnę z wandalami

Zniszczone ławki, poprzewracane kosze na śmieci, stłuczone latarnie parkowe… – wandale co jakiś czas dają znać o sobie. Ostatnio zniszczyli ręcznie rzeźbioną drewnianą ławkę ustawioną na placu piknikowym w Przytorze. Przy okazji ucierpiały także płytki na schodach wejściowych do filii MDK. Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz powiadomił w tej sprawie policję i liczy, że sprawca poniesie dotkliwą karę.

– Złożyłem na policji zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o zniszczoną ozdobną ławkę, która stała na placu piknikowym w Przytorze- Łunowie. Powstała zaledwie jesienią ubiegłego roku, a już w miniony weekend dopadli ją wandale. Ale mieli pecha. Teren jest monitorowany, a z zapisu można ustalić sprawców – napisał prezydent miasta na swoim Facebooku.

Jesienią ub. r. kilku rzeźbiarzy wykonało drewniane ławki z wiatrołomów. Wszystkie nawiązują do morskiego charakteru miasta. Z drewna powstał rybak, delfiny i orzeł. Ozdobne ławki stanęły na lewo- oraz prawobrzeżu.

Zobacz również

Korupcja przy budowie parkingu w Świnoujściu

Dwaj wrocławscy przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA. Chodzi o korupcję w związku z budową parkingu przy …

2 komentarze

  1. Skończy się jak zwykle. Za pół roku policja puści w media zapis monitoringu z prośbą „ktokolwiek widział… ktokolwiek wie…” i pstatecznie sprawę umorzą z powofu niewykrycia sprawców.

  2. Zasada jest prosta…gdyby byly bardzo wysokie kary pieniezne…wandali by nie bylo…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.