Strona główna / Lokalne / Zmiany na ul. Wojska Polskiego. Zamykają skrzyżowanie z ul. Bałtycką

Zmiany na ul. Wojska Polskiego. Zamykają skrzyżowanie z ul. Bałtycką

W poniedziałek (21 stycznia) przebudowa ul. Wojska Polskiego wkroczy w kolejny etap. Czekają nas spore zmiany organizacji ruchu. Zamknięty zostanie wjazd w ul. Bałtycką.

Poprzednie etap zakończył się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Wykonawca dokończył układanie asfaltu na odcinku od granicy państwa do skrzyżowania z ul. Bałtycką. W kolejnym etapie przebudowywana ma być właśnie ta krzyżówka. W tym celu na odcinku od nowego asfaltu aż do rejonu skrzyżowania z ul. Chodorowskiej zbudowana została tymczasowa jezdnia z płyt betonowych.

„Nową organizację ruchu wprowadzimy w poniedziałek. Dlatego, aby jeszcze przez weekend kierowcy mogli dojechać bez przeszkód np. do punktów handlowych znajdujących się wzdłuż ul. Wojska Polskiego. W kolejnym etapie przebudowywać będziemy skrzyżowanie Wojska Polskiego – Bałtycka wraz z infrastrukturą podziemną.” – mówi przedstawiciel wykonawcy Waldemar Tomaszewski.

Skrzyżowanie zostanie zamknięte, a ruch – tylko na wprost – będzie się odbywał po tymczasowej, betonowej jezdni. Nie będzie tutaj, tak – jak to było w poprzednim etapie budowy – ruchu wahadłowego. Jezdnia z płyt jest na tyle szeroka, by umożliwić swobodne mijanie się pojazdów.

Zamknięty zostanie za to wjazd z ul. Wojska Polskiego w ul. Bałtycką, do której dojechać będzie można jedynie od strony ul. Żeromskiego. Na ul. Chodorowskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na odcinku pomiędzy ulicami Staffa – Wojska Polskiego.

Wykonawca ma pozwolenie na tę organizację ruchu aż do końca marca.

„Będziemy się starali przebudować to skrzyżowanie jak najszybciej i przejść do kolejnego etapu modernizacji tej ulicy wcześniej niż w marcu.” – zapowiada Tomaszewski.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.