Strona główna / Lokalne / Prezydent Świnoujścia w ostatniej drodze Pawła Adamowicza

Prezydent Świnoujścia w ostatniej drodze Pawła Adamowicza

Janusz Żmurkiewicz uczestniczy w uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza w Gdańsku. Razem z innymi prezydentami polskich miast.

– W imieniu nas wszystkich jestem w Gdańsku. Teraz i tu. Razem z innymi prezydentami polskich miast, samorządowcami i setkami, tysiącami Polaków odprowadziliśmy Go do Bazyliki Mariackiej – napisał na profilu na Facebooku.

Do Gdańska z potrzeby serca pojechało także wielu innych świnoujścian chcących wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych.

– Dopiero po przyjechaniu na miejsce można poczuć to co dzieje się w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza. Tysiące ludzi, sklepy pozamykane w dniu pogrzebu, kartki w witrynach z napisami: kupcy pamiętają, cukiernicy pamiętają. Do tego niesamowita życzliwość na każdym kroku – mówią.

W sobotę o godzinie 12.00, w chwili gdy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny.

Z taką prośbą wystąpił do wójtów, burmistrzów i prezydentów w naszym województwie Waldemar Miśko, Przewodniczący Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego Świnoujski Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza wszystkich na milczące czuwanie przy sercu Orkiestry.

Zobacz również

Świnoujski szpital: „Byliśmy na Jarmarku Wikingów”

Nawet wiking musi dbać o zdrowie – stąd obecność pracowników świnoujskiego szpitala na Festiwalu Słowian …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.