Strona główna / Lokalne / Ogrodzenie nie po to, aby pobierać opłaty za postój

Ogrodzenie nie po to, aby pobierać opłaty za postój

Dzierżawca terenu pomiędzy ulicami Bema i Dąbrowskiego (parking za przychodnią zdrowia) zapewnia, że jego celem jest rewitalizacja zdegradowanego architektonicznie tego obszaru miasta i wybudowanie tam wielopoziomowego obiektu parkingowego. Zdecydowanie zaprzecza doniesieniom jednego ze świnoujskich portali, że ogrodzenie terenu ma na celu pobieranie opłat za parkowanie na obecnie funkcjonującym parkingu.

W listopadzie ubiegłego roku, w wyniku drugiego nieograniczonego przetargu, świnoujska spółka SD Park System wydzierżawiła od miasta teren przy ulicy Dąbrowskiego. Zgodnie z umową, w ciągu 2 lat ma tam wybudować wielopoziomowy parking wraz z całą infrastrukturą. Umowa dzierżawy opiewa na 30 lat. Informowaliśmy o tym na oficjalnej stronie internetowej miasta. Informowały również lokalne media.

W związku z artykułem, jaki ostatnio ukazał się na jednym ze świnoujskich portali, w którym autor jednoznacznie stwierdza, że dzierżawca ogrodził teren i będzie pobierał opłaty za parkowanie, publikujemy pismo od inwestora, jakie w tej sprawie otrzymał prezydent miasta:

„W odpowiedzi na artykuł, który ukazał się na portalu iswinoujscie.pl dot. parkingu znajdującego się przy ulicy Bema i Dąbrowskiego, właściciele spółki będącej dzierżawcą terenu pragną uspokoić mieszkańców naszego miasta.

Założeniem inwestora jest rewitalizacja zdegradowanego architektonicznie obszaru w centrum miasta i wybudowanie tam wielopoziomowego obiektu parkingowego, gdzie będzie można bezpiecznie i w komfortowych warunkach parkować pojazdy.

Dotychczas te teren, jak słusznie wskazali mieszkańcy, był miejsce, gdzie można było zaparkować swój pojazd, niemniej jednak z uwagi na nierówne płyty oraz wystające elementy istniało ryzyko uszkodzenia pojazdu. Ponadto brak oświetlenia, nierówny teren oraz brak wyznaczonych miejsce parkingowych sprawiały także utrudnienia w ruchu pieszych.

Inwestor ogrodził teren, aby wyegzekwować obowiązującą na terenie parkingu organizację ruchu. Ogrodzenie w żadnym wypadku nie oznacza rozpoczęcia pobierania opłat od parkujących, ma na celu wyłącznie uporządkowanie terenu. Do czas wybudowania obiektu dzierżawca terenu nie będzie pobierać żadnych opłat z tytułu parkowania na wyznaczonym obszarze. Opłaty z tytułu dzierżawy terenu ponosi inwestor i nie ma na celu obarczania nimi mieszkańców.

Wiele skarg dotyczących braku możliwości bezpiecznego parkowania pojazdu, a także skargi pieszych na pojazdy zaparkowane na ścieżkach dla pieszych sprawiły że miasto poszukiwało inwestora, który podejmie się wybudowania parkingu wielopoziomowego, który pozwoli mieszkańcom przez cały rok w bezpiecznym, uporządkowanym miejscu zaparować swoje pojazdy. Inwestor planuje w tym miejscu wybudowanie parkingu wielopoziomowego, na który będzie składało się 5 kondygnacji z łączną liczbą 120 miejsc parkingowych. Realizacja inwestycji znacząco poprawi komfort zarówno posiadaczy samochodów, jak i pieszych w stosunku do stanu obecnego.

W wyniku postania parkingu wielopoziomowego mieszkańcy miasta będą mogli po preferencyjnych cenach najmować miejsca postojowe w ramach abonamentu. Inwestor przeprowadzi konsultacje z mieszkańcami Świnoujścia oraz władzami miasta, aby efektem wybudowania parkingu było ułatwienie dostępu do punktów usługowych i budynków użyteczności publicznej znajdujących się w centrum miasta.

Podsumowując, jako dzierżawca terenu ponosimy odpowiedzialność za to, co się na nim dzieje. W tej chwili odległość stanowisk postojowych od budynku opieki zdrowotnej jest za mała. W związku z tym podjęliśmy działania mające na celu uporządkowanie terenu, w tym odsunięcie na bezpieczną odległość miejsc postojowych od ściany budynku przychodni.

Prokurent SD PARK SYSTEM Sp. z o.o. Sp.K.

Arsen Trochimczuk

Info: BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Udało się. Do Świnoujścia wraca stacja dializ

W piątek, 27 stycznia ruszy ponownie stacja dializ w Świnoujściu. Będzie funkcjonowała przy ul. Powstańców …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.