Strona główna / Lokalne / Przez pół roku część ul. Wybrzeże Władysława IV będzie wyłączona z ruchu

Przez pół roku część ul. Wybrzeże Władysława IV będzie wyłączona z ruchu

Rozpoczęła się przebudowa i modernizacja kanalizacji deszczowej. Na pół roku jezdnia pomiędzy pl. Rybaka i ul. Chrobrego będzie wyłączona z ruchu.

Inwestycja ma potrwać do 30 czerwca 2019 roku. Główną potrzebą realizacji projektu jest zabezpieczenie mieszkańców miasta przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi, w skutek których dochodzi do podtopień, z uwagi iż obecnie funkcjonująca kanalizacja deszczowa w niektórych rejonach miasta nie jest wystarczająco wydolna. Przekonaliśmy się o tym niedawno, gdy z powodu cofki woda wybijała ze studzienek na jezdnie zalewając je i utrudniając poruszanie się po śródmieściu.

W ramach inwestycji powstanie m.in. przepompownia wód opadowych wraz z rurociągiem tłocznym, które sprawnie odprowadzą wodę z tego rejonu.  Przebudowana zostanie także jezdnia i chodniki.

W związku z modernizacją sieci deszczowej częściowo wyłączona z ruchu zostaje ulica Wybrzeże Władysława IV na odcinku od pl. Rybaka do skrzyżowania z ul. Chrobrego.

Dopuszczony tutaj zostanie jedynie ruch pojazdów wjeżdżających i oczekujących na przeprawę promową. Odbywa się on specjalnie wydzielonym do tego pasem jezdni.

Objazd zamkniętego odcinka odbywa się ulicą Plac Rybaka i Armii Krajowej, na której wprowadzony zostaje ruch dwukierunkowy – także oddzielony słupkami.

Źródło: UM  Świnoujście

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

2 komentarze

  1. a remont nabrzeża kiedy ??

  2. Skoro zamykają ulicę to powinni ten czas przeznaczyć na wybudowanie bulwaru. A tak to jak rozumiem – za kilka lat znowu będą zamykać ulicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.