Strona główna / Lokalne / Przy promenadzie. Ogród sensoryczny nabiera kształtów

Przy promenadzie. Ogród sensoryczny nabiera kształtów

Trwają prace przy budowie ogrodu sensorycznego. W tym tygodniu pracownicy świnoujskiej firmy „Mój Ogród” posadzili 10 nowych drzew. To platany klonolistne, klony, lipy holenderskie i węgierskie. Mają od 7 do 10 metrów wysokości.

Pracownicy firmy nie tylko posadzili, ale również przez 5 lat będą opiekowali się, pielęgnowali drzewa.

Ogród powstaje pomiędzy promenadami zdrowia i tzw. historyczną. Jego częścią będzie istniejący tam wcześniej plac zabaw. Będą też oczywiście nowe elementy. Te najciekawsze to zielony labirynt z żywopłotu oraz ścieżka sensoryczna z odcinkami, których nawierzchnie będą wyłożone różnymi strukturami. Dzieci stąpając gołymi stopami po zróżnicowanej powierzchni poznają i różnicują faktury, angażując przy tym zmysł dotyku.

Wykonawca zapewnia, że cały ogród będzie gotowy do końca kwietnia.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Jeden komentarz

  1. Najpierw wycinają, później kupują za miejskie pieniądze i zasadzają zimą. Ja nie wiem czy drzewa posadzone w -5-stopniowym mrozie przyjmą się. Wątpię. Ale uwazam, że brakuje tu trochę logiki. Podobnie jak z zacieniaczami. Najpierw wycieli drzewa, któ®e dawały cień, a później postawili substytut wątpliwej elegancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.