Strona główna / Lokalne / Wysokie ceny w ofertach na Mulnik

Wysokie ceny w ofertach na Mulnik

W przetargu na zagospodarowanie dawnych terenów wojskowych pod potrzeby przyszłej strefy inwestycyjnej na Mulniku wpłynęły cztery oferty. We wszystkich proponowane kwoty przekraczają zaplanowane przez miasto wydatki na ten cel.

Na zagospodarowanie tego obszaru w ramach projektu „Rewitalizacja powojskowych terenów w celu utworzenia centrum usług „Mulnik” w Świnoujściu” miasto planowało wydatkować 27 460 000 zł brutto. Tymczasem wszystkie złożone oferty proponują ceny znacznie wyższe.

Najtańszą ofertę złożył Strabag sp. z o.o. proponując kwotę 46 975 961,55 zł. Na niespełna milion złotych więcej wycenił swoją propozycję warszawski Budimex. Pozostałe dwie oferty znacznie przekraczały kwotę 50 mln zł. Ich autorami są znane z innych, prowadzonych w mieście inwestycji firmy Mazur z podgoleniowskiej Łozienicy oraz konsorcjum MCC-Molewski z Chodcza i Włocławka.

Najdroższa ze złożonych ofert opiewa na kwotę ponad 56 mln zł, co dwukrotnie przekracza zaplanowane przez miasto wydatki na ten cel.

W ramach tego projektu miasto chce zagospodarować teren o powierzchni 5,5 ha. Wykonawca miałby rozebrać, stare, zniszczone budynki, wybudować sieć dróg wewnętrznych o długości łącznej 2,78 km, wykonać kanalizację deszczową i sieci wodociągową i sanitarną, wykonać na terenach inwestycyjnych infrastrukturę elektryczną i teletechniczną, oświetlić teren oraz w wykonać nasadzenia i zagospodarowanie terenów zielonych.

Wykonawca miałby na te prace 20 miesięcy. Miasto uzyskało dofinansowanie tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w kwocie 13 mln zł.

Źródło: UM Świnoujście

 

Zobacz również

Ciemno na rondzie na Warszowie. „Jest niebezpiecznie”

Niedawno uruchomiono objazd przez rondo na Warszowie. Jest nieoświetlona przez co może być niebezpieczna. – …

Jeden komentarz

  1. DROGO!! pogięło ich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.