Strona główna / Lokalne / Zamordował go obuchem od siekiery. 65-latek przyznał się do winy

Zamordował go obuchem od siekiery. 65-latek przyznał się do winy

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu właśnie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie  zabójstwa. Do zdarzenia doszło w marcu ubiegłego roku.

Z dokonanych ustaleń wynika, że w dniu 3 marca 2018 r. w jednym z mieszkań na terenie Świnoujścia ujawnione zostało ciało mężczyzny z widocznymi obrażeniami głowy.

Na miejscu prokurator przy udziale funkcjonariuszy Policji przeprowadził oględziny, podczas których między innymi zabezpieczono narzędzie zbrodni.

Jak ponadto ustalono, krytycznego dnia podejrzany zamieszkujący wspólnie z pokrzywdzonym, zaatakował go, uderzając dwukrotnie obuchem siekiery w głowę, czym spowodował u pokrzywdzonego ciężkie obrażenia ciała skutkujące jego śmiercią.

W oparciu o zgromadzone dowody prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut zabójstwa, a następnie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.  Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Podejrzany (lat 65) przyznał się do stawianego jemu zarzutu. Nie był w przeszłości karany sądownie.

Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

3 komentarze

  1. rok temu w marcu miało miejsce coś takiego? ktoś o tym pisał wcześniej ?

  2. A o co im poszło?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.