Strona główna / Lokalne / Zamordował go obuchem od siekiery. 65-latek przyznał się do winy

Zamordował go obuchem od siekiery. 65-latek przyznał się do winy

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu właśnie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie  zabójstwa. Do zdarzenia doszło w marcu ubiegłego roku.

Z dokonanych ustaleń wynika, że w dniu 3 marca 2018 r. w jednym z mieszkań na terenie Świnoujścia ujawnione zostało ciało mężczyzny z widocznymi obrażeniami głowy.

Na miejscu prokurator przy udziale funkcjonariuszy Policji przeprowadził oględziny, podczas których między innymi zabezpieczono narzędzie zbrodni.

Jak ponadto ustalono, krytycznego dnia podejrzany zamieszkujący wspólnie z pokrzywdzonym, zaatakował go, uderzając dwukrotnie obuchem siekiery w głowę, czym spowodował u pokrzywdzonego ciężkie obrażenia ciała skutkujące jego śmiercią.

W oparciu o zgromadzone dowody prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut zabójstwa, a następnie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.  Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Podejrzany (lat 65) przyznał się do stawianego jemu zarzutu. Nie był w przeszłości karany sądownie.

Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz również

Nawet będąc na urlopie można pamiętać o Bohaterach

W Świnoujściu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ratownicy wodni o godzinie 17 zapalili biało-czerwone flary. …

3 komentarze

  1. rok temu w marcu miało miejsce coś takiego? ktoś o tym pisał wcześniej ?

  2. A o co im poszło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.