Strona główna / Lokalne / Lutowe bieganie na parkrunie

Lutowe bieganie na parkrunie

Już o godzinie 8.30 spotkali się w parku wolontariusze przygotowujący trasę i zabezpieczający ją podczas trwania biegu. Tomek przyjechał z wielką szuflą i odśnieżył asfaltowy odcinek drogi, Adaś rowerem bezpieczeństwa przejechał  trasę, by ocenić warunki i oznaczyć niebezpieczne miejsca  przez ślizgawicę. Ela i Mirek przywieźli sprzęt, Marek dostarczył gorącą herbatę, a Arek, Andre, Mirek i Marcin ustawili odpowiednie oznaczenia. Przemek przed biegiem przeprowadził rozgrzewkę, by biegacze nie byli narażeni na kontuzję z powodu chłodu i „uśpienia mięśni”.


O 9.00 nastąpił start już 135 parkrunu. Dziś pięciokilometrową trasę pokonało mimo śliskiej nawierzchni i chłodu – 50 biegaczy i kijkarzy zwanych „patyczakami”. Było 4 juniorów i junior Kuba jako wolontariusz, (reszta chyba odsypia, bo to ferie właśnie), 23 panie, 27 panów. Zaszczyciło nas troje debiutantów i trzy osoby pokonały samych siebie, czyli poprawili swoje czasy osobiste. Gościliśmy biegaczy z Poznania, Polic, Warszawy i Szczecina. Mamy nową biegaczkę rodem z Warszawy, Dorotkę, która osiadła od niedawna w Świnoujściu i będzie aktywnie spędzać czas z nowo poznanymi biegaczami.


Dziś jako pierwsi trasę pokonali Panowie:
1. Robert Derda – 15.50
2. Sylwester Swędrowski – 20.16
3. Robert Rumistrzewicz – 21.49
i Panie:
1. Ola Jaworska – 25.53
2. Monika Murawska – 26.01
3. Małgosia Śliwińska – 27.12.

Z „patyczaków” pierwsza dziś pokonała trasę Grażyna Woźniewska z Polic a debiut „z drugiej strony parkrunu” , czyli tym razem nie jako zawodnik a jako wolontariusz miała Ewa Gasińska Kołyszko.
Szczegółpwe wyniki biegu:
http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…
Dziękujemy serdecznie wszystkim startującym za wysiłek, humor i dobre słowo dla organizatorów no i wolontariuszom. Ci, co chcieliby w jednym biegu uczestniczyć i być wolontariuszem proponujemy pomoc w uszykowaniu gorącej herbaty. Co tydzień są do zapełnienia dwa termosy, więc zachęcamy do pomocy. Do zobaczenia za tydzień!

Zobacz również

Na plaży na Warszowie poszukiwano windsurfera. Jego deskę znaleziono na brzegu

Blisko 3 godziny trwały poszukiwania windsurfera w Świnoujściu. Jego deskę z żaglem znaleziono wczesnym ranem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.