Strona główna / Lokalne / Sztuka-feeria dźwięków i barw na półmetku [ZDJĘCIA]

Sztuka-feeria dźwięków i barw na półmetku [ZDJĘCIA]

Połowa ferii zimowych za nami. Ferii które w Domu Kultury stały  się prawdziwą sztukaferią. Tak jak obiecaliśmy, dzięki wielu działaniom twórczym nudę małych mieszkańców wyspy zostawiliśmy na kanapie. Codziennie realizowaliśmy kreatywne warsztaty artystyczne. Otworzyliśmy nasze pracownie dla chętnych dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do nas na cykliczne zajęcia w ciągu roku. I nakarmiliśmy sztuką nawet najmłodszych, sycąc wszystkie zmysły maluchów.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy bardzo aktywnie, o czym na zdjęciach, i z wielką pozytywną energią czekamy na następny tydzień. Kolejna dawka twórczych atrakcji przed nami. Serdecznie zapraszamy do otwartych pracowni Miejskiego domu Kultury, czyli naszego Centrum Wyspy

Ci którzy byli i są z nami, wiedzą jak było. Dla nielicznych pozostałych krótka relacja. Naszą przygodę rozpoczęliśmy wernisażem wystawy sztuk wizualnych i zajęciami muzycznymi, w tym warsztatem prowadzonym przez znakomitego aktora i śpiewaka Tomasza Steciuka, na finał których zapraszamy w niedziele. Pierwszego tygodnia dzięki ruchowym zabawom poznaliśmy zasady pierwszej pomocy. Dla pragnących zażyć spokoju w tym samym czasie w Pracowni Poddasze na dużych formatach dzieciaki stworzyły własne, bardzo szczegółowe kolorowanki. Spróbowaliśmy również odnaleźć się w roli prawdziwego artysty. Przy sztalugach na płótnie namalowaliśmy morską krainę i podwodny świat. Wielką atrakcją i uciechą okazały się warsztaty, które przygotowały nas na deszcz. Każdy uczestnik ozdobił duży parasol i tym sposobem przy złej pogodzie na pewno nie będzie nam smutno. Dużo wysiłku włożyliśmy by każdy uczestnik zakończył warsztat z drewnianym karmnikiem dla ptaków. Rewelacją i sztukaferyjnym wydarzeniem, okazały się warsztaty angażujące wszystkie zmysły najmłodszych. Spełniliśmy ich marzenia  i razem ugnietliśmy materię sztukę. Dla dorosłych to często niezrozumiała materia, dla dzieci wspaniała sensoryczna przygoda. Zmierzyliśmy się ze sztuką wielkiego formatu i pograliśmy sztuką światła. Dzieci starannie i ostrożnie rysowały gipsoryty, wkraczając w świat grafiki. Nie zabrakło także słowa, starannie ważonego podczas warsztatów dziennikarskich, prowadzonych przez prawdziwego redaktora, których finałem będzie prawdziwa gazeta.

W  feryjnej propozycji pojawił się również teatralny akcent. Dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć przedstawienia O!środka Działań Teatralnych „Koralina”, nadarzyła się taka feryjno-kinowa okazja. Na scenie Domu Kultury, wśród scenografii, odbyła się projekcja tajemniczych przygód Koraliny. Po niej widzowie weszli na scenę aby poznać tajniki pracy aktorskiej. Była to radosna i pełna teatralnych emocji zabawa. Całość twórczych wydarzeń wspierał zespół administracyjny Domu Kultury, odpowiedzialny za logistykę i słodycze na wernisażach :  ) Dobra wiadomość dla tych, którzy nie dotarli do nas w pierwszym tygodniu ferii. Większość warsztatów zrealizujemy jeszcze raz w drugiej połowie. Serdecznie zapraszamy zapisanych uczestników.

zespół: Aleksandra Borelowska, Aleksandra Nowak, Natalia Białkowska, Aneta Kruk, Jacek Walczak oraz redaktor Michał Taciak

MDK

 

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

Jeden komentarz

  1. Czy MDK to jedyna instytucja, która zorganizowała ferie dla dzieci? Co robi OSIR? Pani Kryszan proszę proszę pokazać imprezy, które przygotowała pani dla dzieciaków. A co robi biblioteka oraz muzeum?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.