Strona główna / Lokalne / 92-latka zgubiła drogę do domu. Była na boso

92-latka zgubiła drogę do domu. Była na boso

Mieszkańcy Świnoujścia zaalarmowali policjantów, bo zobaczyli nietypowo wyglądającą kobietę. W godzinach wieczornych, spacerowała samotnie po ulicy Staszica. Nie widziała jak się nazywa, ani gdzie mieszka. 

– Zostaliśmy poinformowani, że po ulicy Staszica chodzi starsza kobieta niekompletnie ubrana, bez butów na nogach. Okazało się, że starsza pani cierpiąca na demencję wyszła z domu wykorzystując nieuwagę rodziny. Samodzielnie nie była w stanie wrócić do domu, bo zapomniała gdzie mieszka. Policjanci kobietę przykazali pod opiekę jej synowi, który w międzyczasie szukał już swojej mamy na ulicach Świnoujścia – mówi asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Kobieta bezpiecznie trafiła do swojej rodziny. Policjanci przyznają, że do podobnych sytuacji dochodzi coraz częściej. Apelują, aby zwracać uwagę przede wszystkim na osoby starsze, bo zaniki pamięci dotykają właśnie ich.

Zobacz również

Syreny alarmowe w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę, 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie województwa zachodniopomorskiego zabrzmią …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.