sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Ulica Barlickiego. Zmiana w przebiegu ścieżki rowerowej

Ulica Barlickiego. Zmiana w przebiegu ścieżki rowerowej

Aby oszczędzić drzewa, zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska zdecydowała dziś o zmianie przebiegu odcinka nowej ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Barlickiego.

Chodzi o fragment na wysokości placu zabaw. Pierwotnie projektanci nie chcieli ingerować w teren placu oraz sąsiadujących z nim terenach, z których korzystają mieszkańcy znajdujących się tam budynków mieszkalnych. I dlatego ścieżka miała w tym miejscu „przechodzić” na drugą alei drzew. To z kolei oznaczało konieczność usunięcia czterech kasztanowców rosnących na tym odcinku po przeciwnej stronie drogi.

Gdy rozpoczęto prace część mieszkańców zwróciła się do nas o zmianę przebiegu ścieżki tak, aby drzewa pozostały. I tak będzie – mówi zastępca prezydenta Barbara Michalska. – Co prawda dwa z czterech zaplanowanych drzew wykonawca zdążył już usunąć, ale w ich miejsce zostaną posadzone nowe. W projekcie jest także wiele innych, nowych nasadzeń zieleni.

Zmiana przebiegu ścieżki na tym odcinku wydłuży zakończenie całej inwestycji o czas potrzebny na spełnienie wszystkich niezbędnych formalności.

Zobowiązałam moich pracowników, aby wszystkie formalności, całą procedurę przeprowadzili najszybciej, jak to tylko będzie możliwe – podkreśla Barbara Michalska. – Zdajemy sobie sprawę, że ścieżka wzdłuż ulicy Barlickiego jest potrzebna. Idzie wiosna, przed nami lato, a to oznacza wzmożony ruch rowerowy w tym rejonie. Chociażby udających się na plażę, Fort Gerharda czy latarnię morską.

Bez względu na częściową zmianę przebiegu ścieżki, prace na pozostałym odcinku będą prowadzone zgodnie z planem.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Chcesz pracować w dziale utrzymania tunelu? Jest praca

Jest praca. Inspektor w dziale utrzymania tunelu pod Świną. Kandydaci powinni mieć wykształcenie min. średnie …

3 komentarze

  1. Osternothafen

    Mądra Michalska po szkodzie, dlaczego wcześniej nikt o przebieg drogi rowerowej nie pytał mieszkańców? Widać miasto uznało że mieszkańcy to zaledwie 5% korzystających z drogi rowerowej więc o opinię pytało 95% turystów z Polski UE i z poza terenu UE.

  2. Osternothafen

    Heh, refleksem szachistki zasłynęła ta Pani, jeszcze jeden dzień wygięte były by cztery drzewa. Na Warszowie wszystkie drogi dla rowerów od poczatku byly źle zaprojektowane, wszystkie mają kolizyjny przebieg z ulicami – droga do Euro Terminalu i MSR oraz ta w ciągu ul. Barlickiego.

  3. Heh, refleksem szachistki zasłynęła ta Pani, jeszcze jeden dzień wygięte były by cztery drzewa. Na Warszowie wszystkie drogi dla rowerów od poczatku byly źle zaprojektowane, wszystkie mają kolizyjny przebieg z ulicami – droga do Euro Terminalu i MSR oraz ta w ciągu ul. Barlickiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.