Strona główna / Lokalne / Remont Wojska Polskiego wpłynie na spadek obrotów na przygranicznym targowisku?

Remont Wojska Polskiego wpłynie na spadek obrotów na przygranicznym targowisku?

Od połowy stycznia zamknięte jest skrzyżowanie ulicy Wojska Polskiego z Bałtycką w Świnoujściu. To miejsce w którym odbywa się przygraniczny handel. Sprzedawcy przyglądają się postępom prac, ale jednocześnie zauważają spadek liczby kupujących i niższe zarobki. Niemieccy klienci wybierają teraz drogę dojazdową przez Garz, a nie tak jak to było do tej pory – przez Ahlbeck – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Większość jeździ przez Garz i  wolą zahaczyć o markety, które są po drodze, niż jechać przez całe miasto, żeby tu zrobić zakupy – mówi handlująca na przygranicznym targowisku.

Na ulicy jest teraz budowana kanalizacja deszczowa. Brak odwodnienia i tworzące się kałuże były jednym z podstawowych powodów, które wpłynęły na decyzję o przebudowie ulicy. Jednocześnie na tym samym odcinku powstaje infrastruktura drogowa, która umożliwi dojazd od nowych terenów przewidzianych pod inwestycje komercyjne.

– Jest to inwestycja oczekiwana od wielu lat. Opóźniła się trochę ze względu na oczekiwanie środków unijnych. Uwzględniamy potrzeby handlu, który odbywa się wzdłuż ulicy. Zgłoszenia dotyczyły głównie parkingów, aby klienci handlowców mogli gdzieś zaparkować. Mamy to na uwadze. Dziś nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń – ruch odbywał się tak jak dotychczas, samochody parkują tak jak dotychczas – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia, odpowiedzialna za inwestycje drogowe.

Ruch na wprost ulicy Wojska Polskiego zarówno w kierunku granicy jak i centrum miasta, jest możliwy dzięki wybudowaniu tymczasowej jezdni pomiędzy ul. Bałtycką i Chodorowskiej. Po zakończeniu modernizacji powstanie duży parking przy ulicy Legionów.

 

Zobacz również

Między działkowcem a opiekunem kota. Magistrat pomaga osiągnąć konsensus

Na terenie ogrodów działkowych w Świnoujściu od długiego czasu bytują koty wolnożyjące. Między opiekunami zwierząt, …

4 komentarze

  1. Nie wyobrazam sobie aby ta dzungla obrzydliwa zwana …targowiskiem przy granicy dalej trwala po remoncie.Powinno powstac targowisko nowe przygraniczne z parkingiem toaletami,jakies proste baramy szybkiej obslugi…jak na typowym targowisku…bo to co jest nalezy zburzyc i zdezynfekowac….ciekawe na co czeka p.prezydent z ta decyzja….

  2. A czy handlująca zdaje sobie sprawę, że jak trwała budowa innych ulic i również był spadek obrotów w czasie od pół roku do roku bo nie było żadnego dojazdu, to nikt z tym nie szedł do prasy ? To może zostawmy po staremu, wtedy handlująca będzie zadowolona.

  3. Obroty to handlowcom dopiero spadną,gdy na koniec przebudowy ul. Wojska Polskiego okaże się że przy tej ulicy nie zaplanowano żadnego miejsca parkingowego!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.