Strona główna / Lokalne / Wnętrza nowego przedszkola nabierają kształtów [ZDJĘCIA]

Wnętrza nowego przedszkola nabierają kształtów [ZDJĘCIA]

Mimo, iż obecna zima jest łagodna, prace na budowie nowego przedszkola miejskiego przy ul. Bydgoskiej skupiają się głównie wewnątrz obiektu. W ostatnich tygodniach sporo się zmieniło w środku budynku.

Wykonawca już uporał się niemal w pełni z wszystkimi robotami sieciowymi. Działa ogrzewanie, zamontowane są grzejniki, wykonana została wentylacja, rozłożone sieci elektryczne (brakuje tylko gniazdek) i teleinformatyczne oraz wodno-kanalizacyjne. W części gastronomicznej wyłożone są płytki na ścianach i trwa fugowanie.

Są też już płytki na schodach wiodących do części administracyjnych przedszkola. Zamontowana jest stolarka drzwiowa i okienna zewnętrzna. Nie ma jeszcze wszystkich drzwi wewnątrz budynku. Na szczycie nad salą zabaw zamontowano duży świetlik, dzięki któremu teraz można prowadzić prace budowlane, a po oddaniu obiektu do użytku dzieci będą mogły się tu bawić bez potrzeby używania światła sztucznego.

Ściany i sufity większości pomieszczeń przygotowane są już do malowania. Podłogi zostaną wyłożone wykładzinami, także w przestronnej sali gimnastycznej zostanie wyłożona wykładzina sportowa.

Więcej prac do wykonania pozostało na zewnątrz. Budynek jest ocieplony, a elewacja jest przygotowywana do malowania stąd cały jest obstawiony rusztowaniem.

Sporo pracy pozostało także przy budowie dróg. Najmniej zaawansowane jest przedłużenie ul. Bydgoskiej począwszy od skrzyżowania z Olsztyńską, zwłaszcza w rejonie samego przedszkola. Jak zapowiada wykonawca, w najbliższych dniach będzie tu budowana podbudowa jezdni.

Wiosną, gdy warunki na to pozwolą, zewnętrzne boiska i place zabaw zostaną wyłożone nawierzchniami poliuretanowymi.

Na koniec pozostaną roboty wykończeniowe, zagospodarowanie zieleni i wyposażenie wnętrz przedszkola.

Termin oddania obiektu do użytku wyznaczony jest na 15 czerwca.

Źródło: UM Świnoujście

 

Zobacz również

Świnoujski szpital: „Byliśmy na Jarmarku Wikingów”

Nawet wiking musi dbać o zdrowie – stąd obecność pracowników świnoujskiego szpitala na Festiwalu Słowian …

2 komentarze

  1. a co z domem opieki dla osób starszych/?

  2. A gdzie można składać aplikacje o prace w tym przedszkolu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.