Strona główna / Lokalne / Nietrzeźwy i nie posiadający uprawnień 29-latek nocny rajd bmw zakończył w parku

Nietrzeźwy i nie posiadający uprawnień 29-latek nocny rajd bmw zakończył w parku

Policjanci w Świnoujściu zatrzymali 29-latka, który w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień kierował samochodem marki BMW. Nocny rajd ulicami miasta mężczyzna zakończył w Parku Zdrojowym, uszkadzając wcześniej zaparkowany pojazd i zmuszając do hamowania innego użytkownika drogi.

Jego zatrzymanie było możliwe dzięki właściwej reakcji świadków, którzy zauważyli, że do samochodu wsiadła zataczająca się osoba.

Społeczna świadomość zagrożeń wynikających z kierowania przez nietrzeźwych pojazdami mechanicznymi wyraźnie wzrosła. Po raz kolejny świadkowie właściwie zareagowali, powiadamiając Policję o nietrzeźwej osobie wsiadającej do samochodu.

Po otrzymaniu powyższej informacji dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu natychmiast skierował patrol w celu zlokalizowania opisywanego pojazdu. Policjanci ustalili, że do pojazdu marki BMW wsiadł młody mężczyzna, który odjechał w nieznanym kierunku.

Poszukiwania opisywanego pojazdu zakończyły się w Parku Zdrojowym, gdzie wjechało bmw,  a po zatrzymaniu się w zaroślach, wybiegł z niego kierujący i podjął ucieczkę. Mężczyzna został w krótkim czasie zatrzymany. Okazał się nim 29-latek bez stałego miejsca zameldowania. Badanie alkomatem wskazało zawartość 1,3 promila.

Ponadto sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych wykazały, że zatrzymany nie posiada żadnych uprawnień do kierowania.

29-latek  trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie trzeźwiał.

W tym czasie do komendy zgłosił się właściciel zaparkowanego w centrum miasta samochodu, który został uszkodzony przez bmw kierowane przez 29-latka. Oszacowane straty wyniosły kilka tysięcy złotych. Ponadto policjanci dotarli do świadka, który kierując samochodem ulicą Krzywoustego musiał gwałtownie zahamować celem uniknięcia czołowego zderzenia z jadącym naprzeciwko środkiem jezdni z dużą prędkością bmw.

Po wytrzeźwieniu 29-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, 10 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kilkutysięczna grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5.000 zł.

Ponadto do sądu został skierowany wniosek o ukaranie mężczyzny za popełnione wykroczenia.

Policjanci apelują o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu. Takim zachowaniem narażamy nie tylko siebie, ale i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. W przypadku informacji o zamiarze kierowania pojazdem przez osobę spożywającą alkohol – zareagujmy. Nie dopuśćmy takiej osoby do jazdy. Być może taką postawą uratujemy czyjeś życie!

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.