Strona główna / Lokalne / Chcesz pomóc? Trwa zbiórka żywności, odzieży i opału dla pana Eugeniusza

Chcesz pomóc? Trwa zbiórka żywności, odzieży i opału dla pana Eugeniusza

W tym tygodniu opisywaliśmy smutną historię 74-letniego pana Eugeniusza, który żyje samotnie w środku lasu – bez wody i prądu.

Przez całe swoje życie uczciwie pracował – naprawiał radia i telewizory. Los sprawił, że nagle znalazł się na bruku. Zamieszkał w starym budynku w lesie na obrzeżach Świnoujścia. Nie ma prądu, ani bieżącej wody do umycia. Kiedyś sam przynosił sobie drewno na opał. Dziś nie pozwala mu na to zdrowie.

Po naszym artykule zgłosili się pierwsi chętni, którzy chcący pomóc.

Wciąż są potrzebne artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu.

Najbardziej potrzebne są produkty o długim terminie ważności – m.in. mąka, cukier, olej, owoce i konserwy w puszkach, makaron, ryż, kasze, dżemy. Potrzebna jest butelkowana woda niegazowana.

Pan Eugeniusz potrzebuje także porąbanego opału. Jeśli wśród naszych czytelników są osoby mogące przekazać porąbane drewno, zapewnimy transport.

Jak zapewniają przedstawiciele lokalnego MOPR-u, pana Eugeniusza systematycznie odwiedza pracownik socjalny. Dlaczego zatem dopiero od naszego reportera dowiedziano się o stanie zdrowie mężczyzny? Nikt nie wpadł na to, że potrzebuje suchego opału, jedzenia i pomocy lekarza. Zaproponowano mu jedynie pobyt w schronisku z innymi pensjonariuszami.

Chcesz pomóc? Dary można przynieść w sobotę w godzinach od 10 do 14 do salonu optycznego przy ulicy Konstytucji 3 Maja 25 w Świnoujściu.

Zobacz również

Budowa tunelu pod Świną jest na ukończeniu, zostało niewiele prac

Budowa tunelu pod Świną jest na ukończeniu, zostało niewiele prac – powiedziała w czwartek Julita …

Jeden komentarz

  1. Rozczarowany mieszkaniec

    Zastanawiam się gdzie się podziali wszyscy lokalni politycy,nabrali wody w usta.Piękne hasła i slogany były jak zawsze tylko przed wyborami.W mieście wycinka drzew idzie pełną parą ale dla tego człowieka drewna nie ma.Odwracanie głowy Panie i Panowie radni nic to nie da problem nie zniknie.Ten człowiek nie przyjechał do naszego miasta dzisiaj,on żyje tu od 50 lat a od 15 lat wegetuje w bunkrze.Niepijący,nie siedzi pod biedronką żebrząc na mózgotrzepa. Wstyd drodzy państwo a miasto podobno takie bogate,ukwiecone,mamy parkruny,festiwale i inne imprezki pod publiczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.