Strona główna / Lokalne / Polski system antydronowy będzie chronił gazoport w Świnoujściu?

Polski system antydronowy będzie chronił gazoport w Świnoujściu?

Nowoczesny system testowany w gazoporcie w Świnoujściu ma unieszkodliwić każdego drona, który wleci w zamkniętą przestrzeń lotniczą nad obiektem – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

System wykorzystuje różne czujniki. Radar wykrywa wszystkie drony i pracuje we wszystkich warunkach pogodowych. Jest także sensor akustyczny oraz detektor fal radiowych, który może poinformować o obecności drona nawet przed startem obiektu. System dopełnia kamera optyczna, która pozwala na wizualne potwierdzenie wykrycia drona. W efekcie system jest w stanie wykryć małe drony nawet na dystansie 2000 metrów.

Nad terminalem LNG w Świnoujściu nie można latać samolotom, helikopterom, lotniom i paralotniom, a także właśnie dronom. Przestrzeń lotnicza nad gazoportem jest zamknięta ze względów bezpieczeństwa.

Zobacz również

Dziś autobusem ISUZU pojedziemy za darmo

W Świnoujściu trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Dziś będzie można za darmo jeździć testowanym autobusem, …

4 komentarze

  1. Ciekawe co te auto robi na plaży, jeżeli jest to plaża świnoujska to mogą mnie w trąbkę cmoknąć ponieważ, tylko kawałeczek plaży – dosłownie skrawek wchodzi w strefę lotów gazoportu, także po plaży na lewobrzeżu i prawobrzeżu można latać.

  2. Oby nie zagłuszał sieci GSM gdy będę chciał zadzwonić do syna, do szpitala lub po taxi

  3. I co, będzie strzelał? Czy emeryt ochroniaż ubije kamieniem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.