Strona główna / Lokalne / Polski system antydronowy będzie chronił gazoport w Świnoujściu?

Polski system antydronowy będzie chronił gazoport w Świnoujściu?

Nowoczesny system testowany w gazoporcie w Świnoujściu ma unieszkodliwić każdego drona, który wleci w zamkniętą przestrzeń lotniczą nad obiektem – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

System wykorzystuje różne czujniki. Radar wykrywa wszystkie drony i pracuje we wszystkich warunkach pogodowych. Jest także sensor akustyczny oraz detektor fal radiowych, który może poinformować o obecności drona nawet przed startem obiektu. System dopełnia kamera optyczna, która pozwala na wizualne potwierdzenie wykrycia drona. W efekcie system jest w stanie wykryć małe drony nawet na dystansie 2000 metrów.

Nad terminalem LNG w Świnoujściu nie można latać samolotom, helikopterom, lotniom i paralotniom, a także właśnie dronom. Przestrzeń lotnicza nad gazoportem jest zamknięta ze względów bezpieczeństwa.

Zobacz również

Runęło metalowe ogrodzenie. „Tu dojdzie do nieszczęścia!”

Porywisty wiatr przewrócił metalowe ogrodzenie terenu przy skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Matejki. W tym …

4 komentarze

  1. Ciekawe co te auto robi na plaży, jeżeli jest to plaża świnoujska to mogą mnie w trąbkę cmoknąć ponieważ, tylko kawałeczek plaży – dosłownie skrawek wchodzi w strefę lotów gazoportu, także po plaży na lewobrzeżu i prawobrzeżu można latać.

  2. Oby nie zagłuszał sieci GSM gdy będę chciał zadzwonić do syna, do szpitala lub po taxi

  3. I co, będzie strzelał? Czy emeryt ochroniaż ubije kamieniem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.