Strona główna / Lokalne / Głos Mai Piórskiej zapowiada przystanki w miejskich autobusach

Głos Mai Piórskiej zapowiada przystanki w miejskich autobusach

Maja Piórska – od 2018 udziela zapowiedzi głosowych w nowych autobusach komunikacji miejskiej w Świnoujściu.

Mieszkanka Świnoujścia od 1970 roku. Przez wiele lat dziennikarz Polskiego Radia Szczecin-Studia Terenowego w Świnoujściu. Współpracowała z „Kurierem Szczecińskim” i miejscowymi tygodnikami. Pisała felietony do magazynu „Wyspy”. Wiele lat współpracowała z I Programem Polskiego Radia.

Z Klubem Literackim „Na Wyspie” związana od 1993r. Wraz z innymi członkami klubu wystąpiła w programie kulturalnym TV Szczecin pt. „Artwizje”. W Ogólnopolskim Konkursie literackim „Morze z daleka i z bliska”, zorganizowanym w 2004r. przez Miejski Dom Kultury i Klub „Na Wyspie”, jej wiersze uzyskały II nagrodę „Srebrnego Konika Morskiego”, a w VI edycji tego konkursu w 2009r. otrzymała III nagrodę „Brązowego Konika Morskiego. Wiersze jej autorstwa znalazły się w almanachach klubowych „Wewnętrzne morze” (1997), „W ciepłym piasku poezji” (2002), „Pod wydmami znaczeń” (2006), w zeszycie „Między morzem, niebem i ziemią” (2006), „Poławiacze wzruszeń” (2010), „Poezja jest w nas” (2012) oraz „Za parawanem uczuć” wydanym z okazji 50-lecia klubu. Przez kilka lat pełniła funkcję prezesa tego klubu.

Fotografuje przyrodę i krajobrazy wysp Wolin i Karsibór, a plonem tej pasji są wystawy w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie oraz w Wągrowcu, Koninie, Kole i Golinie.

Współzałożycielka Towarzystwa Przyjaciół Świnoujścia w 1997r., od stycznia 1998r. nieprzerwanie pełni w nim funkcję wiceprzewodniczącej. Od tego też roku odpowiedzialna za organizację Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Świnoujskie Wieczory Organowe.

W ramach Towarzystwa Przyjaciół Świnoujścia, wraz z koleżankami i kolegami, organizowała między innymi WOŚP, Święto Śledzia, koncerty Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia, czy Portowe Spotkania połączone z uroczystym zakończeniem sezonu żeglarskiego.

Pani Maja Piórska w plebiscycie tygodnika „Wyspiarz Niebieski”, „Za pełną twórczej inwencji działalność w sferze kultury” otrzymała tytuł Wyspiarz Roku 2006, a na 15 Gali Tryton 2018 statuetkę Trytona Specjalnego, nadaną przez Prezydenta Świnoujścia. Jako wieloletnia wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Świnoujścia Pani Maja odebrała nagrodę Trytona 2018 w kategorii Edukacja, Kultura i Sport oraz nominowana była w kategorii-Działalność Społeczna.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Jeden komentarz

  1. fanka Majki :)

    Wielkie brawa i podziękowania dla Mai Piórskiej za wieloletnią działalność na rzecz miasta Świnoujście. Prawdziwy Ambasador 44 Wysp 🙂 20 lat przygotowywania i prowadzenia Wieczorów Organowych! Festiwalu na najwyższym poziomie ze światowej klasy wykonawcami. Kultura wyższa!
    Ukłony w stronę radnej Doroty Mikulskiej, która zrealizowała swój autorski pomysł zapowiedzi głosowych wybitnej Majki Piórskiej w naszej komunikacji miejskiej. Aż miło się podróżuje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.