Strona główna / Lokalne / Projekt „Dziecko w domu – należne miejsce” w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym Nr 2 TPD

Projekt „Dziecko w domu – należne miejsce” w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym Nr 2 TPD

Od stycznia 2018 r w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym nr 2 TPD realizowany jest projekt „ Dziecko w domu – należne miejsce”. Projekt zakłada kompleksową i indywidualną formę pomocy dla  rodzin z terenu miasta Świnoujścia.

W skali województwa wsparciem i opieką pedagogów rodzinnych objętych zostanie 345 rodzin i ponad 800 dzieci. Założeniem projektu jest   przeciwdziałanie umieszczeniu dzieci  w pieczy zastępczej oraz placówkach opieki całkowitej, a także powrotu dzieci z tych form do środowiska rodzinnego.

Zadaniem pedagoga rodzinnego jest czasowe  wspieranie rodzin, tak aby w przyszłości samodzielnie potrafiły pokonywać trudności życiowe, zwłaszcza dotyczące opieki i wychowania dzieci. Dla beneficjentów projektu organizowane są warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie, takie spotkania stanowią jednoczenie znakomitą okazję do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń. Wszystkie rodziny dodatkowo wspomagane są przez wykwalifikowaną kadrę prowadzącą poradnictwo indywidualne (m.in. prawnika i psychologa). Projekt „ Dziecko w domu – należne miejsce” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014- 2020 współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

                                                                                         

Zobacz również

W Świnoujściu przygotowują polsko-ukraiński festyn

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pierwszy w Świnoujściu Festyn Integracyjny, polsko-ukraiński, który odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.