Strona główna / Lokalne / Wszystkie Poranki świata

Wszystkie Poranki świata

Idea porannego kina, nie tylko dla najmłodszych, sprawdziła się podczas ostatniej niedzieli. W sali teatralnej Domu Kultury, filmowa propozycja zgromadziła całkiem liczną młodą widownię.

Ale nie zabrakło również dojrzalszych miłośników kina. Wszystko to, oczywiście przy okazji Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych O!PLA prezentowanego w świnoujskim Domu Kultury. To żywe zainteresowanie kinem ambitniejszym, niż prezentowana w mediach niewybredna rozrywka, skłania do zastanowienia się nad organizacją cyklicznych niedzielnych poranków filmowych dla najmłodszych amatorów kina. Prezentowanych pod hasłem „wszystkie Poranki świata”. Obecnie trwają prace nad urealnieniem tego pomysłu, ponieważ uważamy że to ciekawa propozycja kulturalna, dla mieszkańców naszej wyspy. A co państwo o tym sądzicie?

Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych O!PLA zaprezentowany w świnoujskim Domu Kultury, prezentowany pod opieką niezastąpionego Bartłomieja Wutke, daje nadzieję na reaktywację ambitnego kina dla każdej grupy wiekowej w Świnoujściu. Kino, nie tylko animowane, było przez dekady jedną z wizytówek polskiej kultury. I jako jej ważny element służy do opowiadania historii dużo bardziej skomplikowanych czy poważnych, niż te do których przyzwyczaiła nas masowa rozrywka. Dlatego też, naszym obowiązkiem jest takie miejsce, do kontaktu z filmowa sztuką, stworzyć. Tutaj na wyspach.

                                                                                                                                         Dom Kultury

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Jeden komentarz

  1. Popieram, to wspaniały pomysł. Trzymam kciuki za udaną realizację takich cyklicznych imprez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.