Strona główna / Lokalne / Uroczystości upamiętniające poległych podczas alianckiego nalotu bombowego na miasto Świnoujście dnia 12 marca 1945

Uroczystości upamiętniające poległych podczas alianckiego nalotu bombowego na miasto Świnoujście dnia 12 marca 1945

W tym roku przypada 74. rocznica zbombardowania Świnoujścia przez aliantόw, które miało miejsce dnia 12. marca 1945 roku. Jak w ubiegłych latach odbędą się dwie uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

 

Pierwsza uroczystość odbędzie się 11 marca 2019 r. w poniedziałek o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Karsiborskiej (przy Lapidarium). Godzina pamięci w Świnoujściu ma charakter ekumeniczny, a jej duchową refleksję wygłoszą ks. Daniel Waldemar Grocholewski z Parafii NMP Gwiazdy Morza ze Świnoujścia oraz pastor Christoph Tiede z Parafii Ewangelickiej Uznam. Uroczystość prowadzona będzie w dwóch językach.

 

Główna uroczystość odbędzie się 12 marca 2019 r. we wtorek  o godz. 14.00 na Cmentarzu Wojennym i Miejscu Pamięci Golm w Kamminke. Główną przemowę wygłosi pani Poseł do Landtagu Ann Christin von Allwörden kraju związkowego Meklemburgii – Pomorza Przedniego.

 

Uroczystość na Wzgórzu Golm będzie tłumaczona symultanicznie na język polski. Na miejscu prosimy zgłosić się po odbiorniki u tłumacza.

Zobacz również

Uwaga na agresywne zwierzę! Lis zaatakował psa

Nie ma dnia w którym strażacy lub strażnicy miejscy nie odbieraliby telefonów od mieszkańców informujących …

Jeden komentarz

  1. Mam to gdzieś w okolicach ogona…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.