Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu mają pieniądze i nie mogą ich wydać

W Świnoujściu mają pieniądze i nie mogą ich wydać

Oferenci proponują ceny na budowę miejskich inwestycji niemal dwukrotnie większe niż jest na to przygotowana gmina. Przetargi są unieważniane, jednak to nie rozwiązuje inwestycyjnego pata – informuje Twoje Rafio 99,5 FM.

– Róże są opinie, ale większość jest taka, że te ceny jednak nie będą mniejsze. Utrwalą się na tym poziomie na którym są w tej chwili.  Wykonawcy sami przyznają, że mają tak dużo robót, że swoich cenach uwzględniają spore narzuty. Ale okazuje się, że te narzuty pochłaniają ceny materiałów i wzrost robocizny – mówi  Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia odpowiedzialna za inwestycje.

Od kilku miesięcy narasta liczba nierozstrzygniętych przetargów. Nie trzeba długo szukać, by przekonać się, że skala problemu jest ogromna i dotyczy całego kraju.

– Przy takim zachowaniu rynku obawiam się, że trzeba będzie trzeba decydować się na te droższe oferty i ewentualnie z czegoś w przyszłości rezygnować. Na razie jeszcze takiej sytuacji nie ma, ale trzeba się z tym liczyć w przyszłości – dodaje  Barbara Michalska.

W Świnoujściu problem najlepiej widać w przypadku ofert na budowę obwodnicy wschodniej. Po otwarciu ofert okazało się, że firmy chcą o 16-20 mln złotych więcej niż może dać miasto, które zabezpieczyło na ten cel 25 mln złotych.

 

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

Jeden komentarz

  1. Pierwsze oznaki genialnej polityki ekonomicznej PiS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.