Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu mają pieniądze i nie mogą ich wydać

W Świnoujściu mają pieniądze i nie mogą ich wydać

Oferenci proponują ceny na budowę miejskich inwestycji niemal dwukrotnie większe niż jest na to przygotowana gmina. Przetargi są unieważniane, jednak to nie rozwiązuje inwestycyjnego pata – informuje Twoje Rafio 99,5 FM.

– Róże są opinie, ale większość jest taka, że te ceny jednak nie będą mniejsze. Utrwalą się na tym poziomie na którym są w tej chwili.  Wykonawcy sami przyznają, że mają tak dużo robót, że swoich cenach uwzględniają spore narzuty. Ale okazuje się, że te narzuty pochłaniają ceny materiałów i wzrost robocizny – mówi  Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia odpowiedzialna za inwestycje.

Od kilku miesięcy narasta liczba nierozstrzygniętych przetargów. Nie trzeba długo szukać, by przekonać się, że skala problemu jest ogromna i dotyczy całego kraju.

– Przy takim zachowaniu rynku obawiam się, że trzeba będzie trzeba decydować się na te droższe oferty i ewentualnie z czegoś w przyszłości rezygnować. Na razie jeszcze takiej sytuacji nie ma, ale trzeba się z tym liczyć w przyszłości – dodaje  Barbara Michalska.

W Świnoujściu problem najlepiej widać w przypadku ofert na budowę obwodnicy wschodniej. Po otwarciu ofert okazało się, że firmy chcą o 16-20 mln złotych więcej niż może dać miasto, które zabezpieczyło na ten cel 25 mln złotych.

 

Zobacz również

Zobacz najnowsze zdjęcia z rewitalizowanej części parku

Inwestycja ma się zakończyć pod koniec maja. Jednocześnie trwa projektowanie nowego placu zabaw od strony …

Jeden komentarz

  1. Pierwsze oznaki genialnej polityki ekonomicznej PiS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.