Strona główna / Lokalne / Aikidocy uczestniczyli w memoriale

Aikidocy uczestniczyli w memoriale

W dniu 9.03.2019 aikidocy ze świnoujskiego Klubu Aikido Cuore mieli zaszczyt i przyjemność uczestniczenia w Memoriale poświęconym mistrzowi Giampietro Savegnago 8 dan aikido.

Memoriał odbył się w Szczecinie i został zorganizowany w 6 rocznicę śmierci mistrza przez Autonomiczną Akademię Aikido Jacka Wysockiego, który jest nauczycielem prowadzących sekcję aikido w Świnoujściu.

Memoriał, poza mistrzem Wysockim, prowadzili zaproszeni goście z Włoch Silvano Rovigatti 9 dan ju jitsu, Luciano Mazza 7 dan karate, 7 dan ju jitsu, Simone Moffa 4 stopień Kali, 4 dan Aikido. Memoriał uświetniły pokazy grup dziecięcych oraz najlepszych uczniów mistrza Wysockiego z całego kraju.

Giampietro Savegnago przez ponad 30 lat związany był z Polską i Jackiem Wysockim. Wywarł ogromny wpływ na kształt aikido stylu Kobayashi w naszym kraju. Mimo ciężkiego wypadku, w którym stracił nogę, nauczał aikido do końca życia będąc wzorem i inspiracją dla wielu aikidoków. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w 2013 roku. Z rąk mistrza Savegnago w 2012 roku, Jacek Wysocki otrzymał 8 dan aikido najwyższy obecnie stopień aikido w Polsce.

W czerwcu na zaproszenie Klubu Aikido Cuore Świnoujście odbędzie się w naszym mieście staż treningowy z mistrzem Wysockim, który podsumuje pierwszy rok działalności sekcji.

Klub Aikido Cuore w Świnoujściu prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi w SP nr 1 na ul. Witosa 12. Szczegóły i informacje na stronie www.aikido.swinoujscie.pl lub pod nr tel. 602 312 000.

Autor zdjęć : Mariusz Krawczyk

Zobacz również

Ratownicy zaholowali uszkodzony jacht

Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni odebrało z Centrum Powiadamiania Ratunkowego informacje o dziwnie zachowującym …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.