Strona główna / Lokalne / Ratownicy wodni pilnie poszukiwani. Na kursach komplet
Foto: WOPR

Ratownicy wodni pilnie poszukiwani. Na kursach komplet

Żaden basen w Świnoujściu nie może funkcjonować bez ratowników wodnych. Sprawa nie jest błaha, bo w nadmorskim mieście niestety ich brakuje. Właściciele hoteli z basenami podnieśli zatem stawki wynagrodzenia – informuje Twoje Radio 99,5 FM. 

– W Świnoujściu to zainteresowanie jest o tyle większe, że powstaje coraz więcej basenów, a baseny są zobligowane do tego, żeby zatrudniać ratowników. Wynika to z ustawy o ratownictwie wodnym, więc siłą rzeczy potrzeby rosną.  Przykładowo taki  aquapark zatrudnia nawet kilkudziesięciu ratowników – mówi Jarosław Włodarczyk, instruktor WOPR.

Stawki za pracę ratownika od kilku lat rosną. W 2014 roku na większości kąpielisk ratownik mógł liczyć na 1000 zł netto miesięcznie. Dziś w sieci pojawiają się oferty przekraczające 4000 zł netto miesięcznie.

– W momencie,  gdy zaczęły powstawać baseny, powstał deficyt ratowników. Siłą rzeczy różne firmy zaczęły dawać ratownikom coraz więcej, aby ich pozyskać lub zatrzymać.  Dziś to dobrze opłacany zawód.  Ratownik dostaje na rękę od 17 nawet do 20 zł za godzinę pracy – dodaje Jarosław Włodarczyk.

Ratownik wodny to dziś mocno wyspecjalizowany zawód, a jest ich w Polsce za mało, dlatego to pracownicy dyktują warunki.

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

2 komentarze

  1. jaki piękny ratownik

  2. Szkoda że tylko nad morzem zdają sobie z tego sprawę, a problem jest w całym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.