Strona główna / Lokalne / Tajemniczy dym nad miastem. Dwie osoby w szpitalu! [AKTUALIZACJA]

Tajemniczy dym nad miastem. Dwie osoby w szpitalu! [AKTUALIZACJA]

Ważne! Przekażcie dalej! Uwaga! To nie ćwiczenia! Zalecamy – do odwołania pozostać w domach, zamknąć okna i zrezygnować z wieczornych spacerów. Nad Świnoujściem pojawił się dym, który  spowodował zawroty głowy u załogi jednego z promów na przeprawie w Karsiborze.

Jeden z członków załogi zemdlał. Na przeprawie promowej jest już karetka. Tajemnicze zadymienie jest największe w okolicach przeprawy promowej Centrum. W wyniku złego samopoczucia załogi odstawiono prom. Na miejscu są już też strażacy – wiatr rozwiał chmury, ale dym cały czas unosi się na wyspami i przemieszcza się – strażacy szukają jego źródła. Na miejscu jest też zastępca prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka, w drodze przedstawiciele wojska.

Podkreślamy – nie ma w tym momencie potwierdzonego zagrożenia dla życia i zdrowia Wyspiarzy, ale w związku z incydentem na promie i nieustalonym źródłem pochodzenia dymu wszystkim mieszkańcom sugerujemy pozostanie w domach, do czasu znalezienia przyczyny przez strażaków.

Więcej na bieżąco – wkrótce.

AKTUALIZACJA

 • 21:10 – Cumownik został zabrany do szpitala. Według relacji załogi wystrzelono czerwone race.
 • 21:12 – Przeprawa promowa Centrum – w Karsiborze nie funkcjonuje do odwołania.
 • 21:13 – Kapitan Marcin Kubas z PSP: „Straż pożarna szuka źródła zadymienia – bez skutku”.
 • 21:23 – „Dym był bardzo gęsty. Ledwo było coś widać”- opowiada jeden z członków załogi. Obecnie nie ma zagrożenia, wiatr rozwiał chmurę. Cały czas trwa próba odnalezienia źródła prawdopodobnie gryzącego dymu.
 • 21:26 – Nieoficjalnie, wojsko sprawdziło tereny którymi administruje i na ten moment wykluczyło by dym miał związek z jakąkolwiek działalnością świnoujskiego garnizonu wojskowego.
 • 21:43 – W szpitalu przebywa już dwóch pracowników Żeglugi Świnoujskiej – udzielono im pomocy. Ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Są pod opieką lekarzy.
 • 21:47 – Przypominamy, przeprawa Centrum jest nieczynna do odwołania. Wszystkie samochody mogą korzystać z Bielików.
 • 22:00 – Według nieoficjalnych informacji uzyskanych od Państwowej Straży Pożarnej, obecne zanieczyszczenie powietrza w Świnoujściu nie przekracza średniego poziomu o tej porze dnia (i roku). Z w/w informacji wynika, że osoby, które przebywają na zewnątrz, czyli na dworze – są bezpieczne.
 • 22:30 – Pierwsze ustalenia służb wskazują, że źródłem dymu, którym zatruła się załoga Karsibora było jednak wojsko, które w tym czasie przeprowadzało ćwiczenia. Według nieoficjalnych informacji, czekamy na ich oficjalne potwierdzenie, dym pochodził z środka pozoracji pola walki.  Tego typu środki powinny mieć odpowiednie atesty.
 • 04.40 – Wznowiono kursowanie promów na przeprawie karsiborskiej.
 • 06.00 – Powietrze w Świnoujściu jest już czyste i rześkie.
Zobacz również

Docenisz, gdy wycenisz – czy Polacy są niedoubezpieczeni?

Ceny na rynku mieszkaniowym rosną z miesiąca na miesiąc, dotyczy to zarówno wartości nieruchomości, jak …

12 komentarzy

 1. Cale zanieczyszczone powietrze powialo na poldunie, wg moinitorow stany powiewietrz w tym momencie „chmura” jest nad Goleniowem

 2. Bieliki to Przeprawa Warszów
  Karsibory to Przeprawa Centrum.
  Własnego miasta nie znać to wstyd. Jednak po dzisiejszym zdziwieniu jednego znajomka, żecw Świnoujściu płynie rzeka, już mnie nic nie zdziwi.

 3. KTO NAS TRUJE?

  Monitoring atmosfery na Matejki wykazał bardzo duże zanieczyszczenie powietrza między godz. 20.00 a 22.00

 4. Coś pierdyknęło na jakimś statku, który przepływał kanałem?

 5. Jak kontenerowiec z amoniakiem ma awarię to całe miasto się zatruje. I to jest uzdrowisko…

 6. to ta przeprawa gdzie jest ,w centrum czy w Karsiborze .Bieliki chyba mamy w centrum a nie w Karsiborze coś tu się nie zgadza.

 7. Race ze statku ? Śmiech jak statek może puści race

  • Igor Ojrzyński

   Może i dziwne że szukają na brzegu źródła dymu, bo z opisu wynika że jakaś jednostka odpaliła czerwone race oznaczające wezwanie pomocy, (może się jara gdzieś już na zalewie) a Służby szukają źródła dymu na brzegu, zamiast najpierw zareagować na międzynarodowy sygnał wzywania pomocy przez statki

 8. A może po prostu jest włodarzem jakiego miasto potrzebuje, a nie trollem który siedzi w internecie i klepie bez sensu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.