Strona główna / Lokalne / Wojsko uspokaja: Dym nie był szkodliwy dla zdrowia

Wojsko uspokaja: Dym nie był szkodliwy dla zdrowia

Ustalono skąd pochodził gryzący dym w Świnoujściu. Wieczorem postawił na nogi wszystkie służby. Dwóch pracowników Żeglugi Świnoujskiej zostało hospitalizowanych, bo uskarżali się na złe samopoczucie i zawroty głowy.

– Wczoraj, 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości – tłumaczy komandor podporucznik Grzegorz Lewandowski z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

Przypomnijmy, pomiędzy godziną 20 a 22, urządzenia do mierzenia poziomu zanieczyszczeń powietrza, wskazały gwałtowny wzrost przekroczenia szkodliwych pyłów.

Zobacz również

700-kilogramowa torpeda trafiła do Fortu Gerharda

Przed akcją pocisk został poddany ekspertyzie sapera cywilnego, która wykazała, że jest to torpeda ćwiczebna. …

6 komentarzy

  1. Młot na Czarownice

    Komentarze dobre 😂 i faktycznie się zgadzam skoro od samego początku wojsko wiedziało że to były ich opary dlaczego się nie przyznali jak byli pytani pierwszy raz??? Potrzebny był czas żeby zatuszować całe zajście i sfałszować dokumenty jaki gaz był użyty i jaki wydany z magazynu no na to potrzeba chwili. A gdyby tak od razu się przyznali i ktoś chciałby zobaczyć dokumenty jakiego środka użyto byłaby lipa.

  2. Ciekawostka,użyli nieszkodliwego dymu?Pewnie w swoich zasobach mają jeszcze dym uspokajający,leczniczy i relaksujący.Tak bzdurnego tłumaczenia nie słyszałem.Skoro tak tłumaczą to niech przedstawią kartę charakterystyki użytego środka.A czemu od razu się nie przyznali ze dym to ich sprawka tylko straże jeździły i szukały?

  3. Na miejscu poszkodowanego załoganta promu podałbym wojsko do sądu i zażądał finansowego zadośćuczynienia. Jakieś brednie o nieszkodliwości dymu, przecież każdy jest szkodliwy zależy tylko od stężenia. Widać przekraczało wszelkie normy skoro ludzie zaniemogli !

  4. Ale ze uprzykrzają życie mieszkańcom to pikuś? A dwóch załogantów pewnie źle się poczuło z nadmiaru świeżego powietrza.

  5. W centrum miasta ćwiczenia???? Nie toksyczny dym?? Komu takie brednie?

  6. Skoro ćwiczyli w maskach p-gaz to jakie problemy albo dolegliwości mogli mieć, zatwardzenie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.