Strona główna / Kultura / Pełna widownia podczas Koncertu Wiosennego [ZDJĘCIA]

Pełna widownia podczas Koncertu Wiosennego [ZDJĘCIA]

W miniony piątek (22.03) w Sali Teatralnej MDK w Koncercie Wiosennym, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia z Miejskim Domem Kultury, wystąpiła Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia, która od lat włącza się w życie kulturalne naszego miasta.

W Świnoujściu działa od 1964 roku, a od 7 lat prowadzi kapitan Grzegorz RUDNIK.

Koncert składał się z dwóch części muzycznych i tym razem z zupełnie nowym programem

W pierwszej, wyjątkowo licznie zgromadzona publiczność, zabrakło miejsc siedzących, wysłuchała sześciu utworów, a w czterech zaśpiewali; mł. chor. Piotr Skoczylas, Amelia Szczuchniak i mł. chor. Marcin Popielski.

Po tej muzycznej części publiczność poznała MECENASÓW KULTURY, którym Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia przyznało ten honorowy tytuł za pomoc – w różnej formie – w realizacji upowszechniania kultury w 2018 roku. Są to; Urząd Miasta Świnoujście, ks. Bogusław Gurgul z parafii pw. Chrystusa Króla, Komenda Portu Wojennego, Firmy; Instal. Elektr. A.M. M. Sienkiewicz oraz „Marinus” Sp.z o.o., Hotele „Cesarskie Ogrody” i „Trzy Wyspy”, Villa „Cristal”

pp. K.A. Filińskich, Uzdrowisko Świnoujście S.A, Biuro Turystyczne „Wybrzeże”, PSS „Społem, Drukarnia „MAAGDRUK”, Kancelaria Podatkowa B.P. Palewskich, Dorota Mikulska, Foto-Refex E.H. Podhorodeckich i Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia.

Specjalne podziękowanie za świetną współpracę z dyrekcją i pracownikami otrzymał Miejski Dom Kultury.

W drugiej muzycznej części koncertu Orkiestra Wojskowa wykonała siedem utworów, a solistami

byli; śpiew Amelia Szczuchniak, na saksofonie st.sierż. Mateusz Wenta, a na klarnecie sierż. Jacek Bieniasz. Po ostatnim., porywająco zagranym Balkan Dance publiczność na stojąco nagrodziła orkiestrę długotrwałą burzą braw, był więc jeszcze jeden utwór na bis.

Tekst TPŚ, MP,

Zobacz również

W weekendy mniejszy ruch na „Karsiborach”

Żegluga Świnoujska przypomina, że w soboty i niedziele na przeprawie promowej  „Warszów” (Bieliki) pływają dwa …

Jeden komentarz

  1. Czy TPŚ nie mogłoby przyznać na stałe i na zawsze tych mecenasów kultury dla wymienionych? Przecież od kilku lat otrzymują ciągle te same instytucji i firmy z małymi wyjątkami! TPŚ zaoszczędziło by na ramkach i dyplomach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.