Strona główna / Kultura / Pełna widownia podczas Koncertu Wiosennego [ZDJĘCIA]

Pełna widownia podczas Koncertu Wiosennego [ZDJĘCIA]

W miniony piątek (22.03) w Sali Teatralnej MDK w Koncercie Wiosennym, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia z Miejskim Domem Kultury, wystąpiła Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia, która od lat włącza się w życie kulturalne naszego miasta.

W Świnoujściu działa od 1964 roku, a od 7 lat prowadzi kapitan Grzegorz RUDNIK.

Koncert składał się z dwóch części muzycznych i tym razem z zupełnie nowym programem

W pierwszej, wyjątkowo licznie zgromadzona publiczność, zabrakło miejsc siedzących, wysłuchała sześciu utworów, a w czterech zaśpiewali; mł. chor. Piotr Skoczylas, Amelia Szczuchniak i mł. chor. Marcin Popielski.

Po tej muzycznej części publiczność poznała MECENASÓW KULTURY, którym Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia przyznało ten honorowy tytuł za pomoc – w różnej formie – w realizacji upowszechniania kultury w 2018 roku. Są to; Urząd Miasta Świnoujście, ks. Bogusław Gurgul z parafii pw. Chrystusa Króla, Komenda Portu Wojennego, Firmy; Instal. Elektr. A.M. M. Sienkiewicz oraz „Marinus” Sp.z o.o., Hotele „Cesarskie Ogrody” i „Trzy Wyspy”, Villa „Cristal”

pp. K.A. Filińskich, Uzdrowisko Świnoujście S.A, Biuro Turystyczne „Wybrzeże”, PSS „Społem, Drukarnia „MAAGDRUK”, Kancelaria Podatkowa B.P. Palewskich, Dorota Mikulska, Foto-Refex E.H. Podhorodeckich i Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia.

Specjalne podziękowanie za świetną współpracę z dyrekcją i pracownikami otrzymał Miejski Dom Kultury.

W drugiej muzycznej części koncertu Orkiestra Wojskowa wykonała siedem utworów, a solistami

byli; śpiew Amelia Szczuchniak, na saksofonie st.sierż. Mateusz Wenta, a na klarnecie sierż. Jacek Bieniasz. Po ostatnim., porywająco zagranym Balkan Dance publiczność na stojąco nagrodziła orkiestrę długotrwałą burzą braw, był więc jeszcze jeden utwór na bis.

Tekst TPŚ, MP,

Zobacz również

Medale dla lekkoatletów z OSiR Wyspiarz

W dniu 5 lutego 2023 r., w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiejatletyce …

Jeden komentarz

  1. Czy TPŚ nie mogłoby przyznać na stałe i na zawsze tych mecenasów kultury dla wymienionych? Przecież od kilku lat otrzymują ciągle te same instytucji i firmy z małymi wyjątkami! TPŚ zaoszczędziło by na ramkach i dyplomach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.