Strona główna / Lokalne / Najkulturalniejsi kierowcy mieszkają w Świnoujściu

Najkulturalniejsi kierowcy mieszkają w Świnoujściu

Czy w Świnoujściu jeżdżą najkulturalniejsi kierowcy w całej Polsce? Chociaż nikt takich badań nie robił, to wszystko wskazuje na to, że kierujący na wyspach okazują sporo kultury, zwłaszcza przed przejściami dla pieszych. Zauważają to szczególnie turyści przyjeżdżający do Świnoujścia – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Pochodzę z Poznania. Pierwszą rzeczą jaka rzuciła mi się w oczy, to zachowanie kierowców. Zatrzymują się przed przejściami dla pieszych. To miłe, bo w pozostałej części Polski raczej nie spotyka się tego typu zachowania wśród kierowców. Wyjątkiem są taksówkarze – mówi turysta z Wielkopolski.

Według przepisów pieszy ma pierwszeństwo na przejściu dla pieszych, ale dopiero w momencie, kiedy się na nim znajdzie. Czy zatem kierowcy w Świnoujściu nie znają przepisów, a może są nadgorliwi? Okazuje się, że przykład idzie od kierowców zza zachodniej granicy. To pod ich wpływem kierowcy w nadmorskim mieście zmienili zwyczaje. Częściej ustępują pierwszeństwa pieszym zbliżającym się do pasów.

W Polsce trwają próby wprowadzenia zmian w przepisach, wedle których pieszy miałby pierwszeństwo już w chwili zbliżania się do przejścia, ale na razie pozostaje to w sferze planów. Może warto iść za przykładem ze Świnoujścia?

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

11 komentarzy

  1. Nie wiem jak to skomentować, ale śmiać się można. Przecież te świnio ujściaki to cebula na zarobku u Hansa, która lata w automacie. Nie piszę, że wszyscy ale większość.

  2. kierowcy w świnoujściu to tylko mogą do promu jechać

  3. A w Anglii pieszy nie ma pierwszeństwa i zobaczcie statystyki. Prawie nie ma wypadków na przejściach.

  4. Kulturę jazdy świnoujskich kierowców widać wyraźnie zaraz po zjeździe z promu. Jeśli widać że ktoś wypszedza jak szalony to na bank jest to kierowca ze świnoujścia. A potem widać takich w rowie szczególnie zimą.

  5. W Gdansku można z zamkniętymi oczami przechodzić przez pasy bo wiesz ze się kierowca zatrzyma.

  6. To , że jeżdżą pod prąd jest nagminne niestety , nawet potrafią na Uzdrowiskowej sunąć pod prąd jak gdyby nigdy nic. Przydałoby się więcej patroli po cywilu

  7. Trochę piszący ten artykuł przesadza. Sąsiedzi zza miedzy niestety często przejeżdżają przez pasy kiedy piesi są już na nich ……… lub przejeżdżają przez nie kiedy to inny samochód z naprzeciwka zatrzymał się aby przepuścić właśnie pieszego Widziałem to nie raz jak i sam tego doświadczyłem. A że by nie było iż jestem tylko pieszym czy rowerzystą to również i jeżdżę samochodem. Zdarza się również i to często , że sąsiedzi zza miedzy nagle hamuje przed przejściem dla pieszych mając dla siebie światło zielone ………. o jeździe pod prąd już nie wspomnę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.