Strona główna / Lokalne / Rada naukowa ma doradzać przy budowie tunelu pod Świną

Rada naukowa ma doradzać przy budowie tunelu pod Świną

Trwa projektowanie tunelu pod Świną. Projektanci prowadzą aktualnie prace dotyczące wentylacji pożarowej w tunelu. Zastępca prezydenta miasta chce powołać radę naukowa, która byłaby ciałem doradczym przy budowie inwestycji w Świnoujściu – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Takie rozwiązanie jak rada naukowa bardzo sprawdziło się na budowie tunelu w Gdańsk. To nie jest wprost mój pomysł, ale korzystamy z doświadczeń przy budowie tunelu w Gdańsku. Tunel jest  bardzo trudną inwestycją i dobrze wiem ile jest przy nim problemów inżynieryjnych. Zaangażowanie rady naukowej jako ciała mogłoby pomóc w momencie, gdy pojawiają się jakieś wątpliwości co do rozwiązań technicznych – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

W skład rady naukowej miałyby wchodzić uznane autorytety i doradzać w zakresie zadań realizowanych przy budowie tunelu pod Świną.

Rozpoczęcie drążenia tunelu zaplanowano na marzec 2021, a zakończenie budowy wraz z uzyskaniem decyzji na użytkowanie na wrzesień 2022 r.

 

 

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.