Strona główna / Lokalne / Młode dziki urodziły się w ogródku w Łunowie
Foto: Paweł Ukraiński/kamienskie.info

Młode dziki urodziły się w ogródku w Łunowie

Na jednej z posesji w Świnoujściu – Łunowie locha urodziła pięcioro małych dzików. Poród odbył się bez komplikacji, jednak młoda mama stała się bardzo agresywna do ludzi i trzeba było ją wywieźć razem z potomstwem – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Z piątku na sobotę locha oprosiła się u jednego z mieszkańców w Łunowie. Byłem zobaczyć,  ale nie zdążyłem policzyć, bo matka była agresywna. Po interwencji pani naczelnik Beacie Tułodzieckiej-Terendzie, locha z małymi została przetransportowana do swojego naturalnego środowiska w którym może bezpiecznie wychowywać małe i nie zagrażać mieszkańcom – mówi Sławomir Nowicki, mieszkaniec dzielnicy i radny.

Dziki zazwyczaj rodzą młode w głębokim lesie. Locha dzika w ciąży jest 16-20 tygodni. Na świat może wydać nawet 12 młodych w jednym miocie. Zwykle rodzi 4-8, przy czym liczebność młodych w miocie rośnie z wiekiem samicy.

Zobacz również

Atrakcje Ogrodu Sensorycznego i piesza wycieczka po promenadzie

W najbliższy poniedziałek w Świnoujściu rozpoczną się obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Start w poniedziałek, godz. …

3 komentarze

  1. a gdzie był Ojciec? Jak zwykle się zawinął ?

  2. Fajna loszka, szkoda że dzieciata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.