Strona główna / Lokalne / Nie posprzątasz po swoim psie? Licz się z surowym mandatem

Nie posprzątasz po swoim psie? Licz się z surowym mandatem

Z obserwacji wynika, że problem psich kup w mieście z roku na rok jest coraz mniejszy. Coraz częściej można zobaczyć osoby sprzątające po swoich zwierzakach. Jednak wciąż niewielka liczba świnoujścian nie sprząta po swoich pupilach.

W wielu miastach są wybiegi dla psów, a także specjalne pojemniki na nieczystości pozostawiane po zwierzęciu.  W Świnoujściu wybiegu jeszcze nie ma, za to są specjalnie pojemniki z torebkami. Woreczki do sprzątania po psach można również zakupić w sklepach zoologicznych.

– Problem jest stary jak świat, ale widzę postęp. Kupy zbierają i młodzi i starzy. Zauważyłem że nie sprzątają drobne cwaniaczki. Gdy widzą, że ich pies robi kupę, nagle odwracają głowę w drugą stronę, albo udają, że są zajęci rozmową telefoniczną – mówi mieszkaniec.

Straż Miejska może wystawić mandat na podstawie Kodeksu Wykroczeń art. 145 – Zanieczyszczanie miejsca publicznego  – grozi za to mandat do 500 zł.

Zobacz również

Biblioteka przygotowała ferie dla uczniów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza dzieci do udziału w zajęciach …

4 komentarze

  1. kościuszki – super od kołłątaja do grunwaldzkiej śmietników brak chyba trzeba będzie woreczki zanosić do urzędu miasta oczywiście woreczki z zawartością
    staszica, lutycka łużycka,itd

  2. psy srają wszędzie i sikają na wszystko

  3. wybieg nie potrzebny bo i tak będą chodzić gdzie chcą i gdzie bliżej, a prawda to że jak pies sra to właściciele udają że nie widzą i odwracają się w innym kierunku albo udają że gadają przez telefon i że niby nie widzą jak pies sra. PATOLA! nie rozumiem jak można mieć psa w bloku? ABSURD

  4. ?????????? ?????̇??

    A dlaczego na Placu Adama Mickiewicza nie ma śmietników?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.