Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu młodzi przedsiębiorcy i stowarzyszenia mają pod górkę
Christoph Fahle – pomysłodawca betahaus w Berlinie – przestrzeni coworkingowej, w której ludzie mogą pracować nad własnymi projektami, wymieniając się wiedzą, pomysłami i inspiracjami. Betahaus dysponuje elastyczną przestrzenią roboczą i pokojami dla zespołów różnej wielkości. Foto: Wojciech Basałygo/archiwum

W Świnoujściu młodzi przedsiębiorcy i stowarzyszenia mają pod górkę

Przed wyborami samorządowymi sporo mówiono o konieczności rozwoju przedsiębiorczości w Świnoujściu. Dostrzeżono potrzebę organizacji inkubatora przedsiębiorczości dla młodych przedsiębiorców oraz pomieszczeń dla organizacji społecznych. Temat co kilka lat odżywa, ale decyzji w tej kwestii brak.

Inkubator przedsiębiorczości służy wsparciu przedsiębiorczości, najczęściej początkującym przedsiębiorcom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, rozpoczynających lub dopiero zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą.

W skrócie to lokal lub lokale sprzyjający do pracy twórczej do prowadzenia działalności gospodarczej wraz z obsługą księgową i niezbędnym wsparciem. Może także służyć do organizacji przeróżnych szkoleń, spotkań ze specjalistami oraz warsztatów.

– Wystarczy przestrzeń  z biurkami, kserem i internetem. W większych miastach jest też mała kuchnia z ekspresem do kawy. W zależności od przeznaczenia, płaci się drobną opłatę, ale jest to tańsze rozwiązanie niż wynajem biura np. w biurowcu. Dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą to wygoda. Można przyjść i spotkać się np. z klientami – mówi Damian prowadzący raczkujący startup.

Pomysł na taki inkubator przedsiębiorczości mógłby być połączony z udostępnianiem miejsca pod spotkania dla organizacji pozarządowych i stowarzyszeń. W Świnoujściu jest aktualnie zarejestrowanych 37 stowarzyszeń zwykłych zrzeszających łącznie kilkaset osób. Dziś ich członkowie spotykają się w domach. To z pewnością nie służy budowaniu kapitału społecznego.

Zobacz również

Pamiętajmy, aby oznaczyć swoją posesję. To numer, który może uratować życie

Mogłoby się wydawać, że widoczny numer posesji jest zaledwie mało znaczącym szczegółem. Nic bardziej mylnego, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.