Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu młodzi przedsiębiorcy i stowarzyszenia mają pod górkę
Christoph Fahle – pomysłodawca betahaus w Berlinie – przestrzeni coworkingowej, w której ludzie mogą pracować nad własnymi projektami, wymieniając się wiedzą, pomysłami i inspiracjami. Betahaus dysponuje elastyczną przestrzenią roboczą i pokojami dla zespołów różnej wielkości. Foto: Wojciech Basałygo/archiwum

W Świnoujściu młodzi przedsiębiorcy i stowarzyszenia mają pod górkę

Przed wyborami samorządowymi sporo mówiono o konieczności rozwoju przedsiębiorczości w Świnoujściu. Dostrzeżono potrzebę organizacji inkubatora przedsiębiorczości dla młodych przedsiębiorców oraz pomieszczeń dla organizacji społecznych. Temat co kilka lat odżywa, ale decyzji w tej kwestii brak.

Inkubator przedsiębiorczości służy wsparciu przedsiębiorczości, najczęściej początkującym przedsiębiorcom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, rozpoczynających lub dopiero zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą.

W skrócie to lokal lub lokale sprzyjający do pracy twórczej do prowadzenia działalności gospodarczej wraz z obsługą księgową i niezbędnym wsparciem. Może także służyć do organizacji przeróżnych szkoleń, spotkań ze specjalistami oraz warsztatów.

– Wystarczy przestrzeń  z biurkami, kserem i internetem. W większych miastach jest też mała kuchnia z ekspresem do kawy. W zależności od przeznaczenia, płaci się drobną opłatę, ale jest to tańsze rozwiązanie niż wynajem biura np. w biurowcu. Dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą to wygoda. Można przyjść i spotkać się np. z klientami – mówi Damian prowadzący raczkujący startup.

Pomysł na taki inkubator przedsiębiorczości mógłby być połączony z udostępnianiem miejsca pod spotkania dla organizacji pozarządowych i stowarzyszeń. W Świnoujściu jest aktualnie zarejestrowanych 37 stowarzyszeń zwykłych zrzeszających łącznie kilkaset osób. Dziś ich członkowie spotykają się w domach. To z pewnością nie służy budowaniu kapitału społecznego.

Zobacz również

Udało się. Do Świnoujścia wraca stacja dializ

W piątek, 27 stycznia ruszy ponownie stacja dializ w Świnoujściu. Będzie funkcjonowała przy ul. Powstańców …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.